Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Ubezpieczenie turystyczne w Chorwacji – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Ubezpieczenie turystyczne w Chorwacji – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Chorwacja to bez wątpienia jeden z tych krajów, które Polacy odwiedzają szczególnie chętnie. Nic dziwnego – malownicze plaże, piękna pogoda, liczne atrakcje, a do tego niskie ceny zachęcają do tego, aby właśnie w tym kraju spędzić urlop. Ty również planujesz podróż do Chorwacji zastanawiasz się, jak powinieneś się do niej przygotować? Przede wszystkim niezbędne będzie ubezpieczenie turystyczne w Chorwacji, które zapewni Tobie i Twoim bliskim pełne bezpieczeństwo.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Chorwacja – kraj, który zachwyca

Chorwacja to wspaniały, niezwykle malowniczy kraj, który każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Najlepszym czasem na wyjazd do tego kraju są miesiące między majem a październikiem. Właśnie wtedy temperatura w Chorwacji jest najwyższa, można więc spędzić urlop na pływaniu, plażowaniu i zwiedzaniu atrakcji turystycznych. A tych w Chorwacji nie brakuje!

Jeśli wyjeżdżasz do Chorwacji po raz pierwszy, koniecznie odwiedź miejsca takie, jak Zagrzeb, gdzie tradycja doskonale łączy się z nowoczesnością. Zagrzeb to miasto wyjątkowe, w którym znajdziesz wiele atrakcji turystycznych, jak Krvavi Most, Kościół Świętego Marka, Kamienna Brama, Kolejka Zagrebačka uspinjača, a także plac bana Josipa Jelačicia, uznawany za serce Zagrzebia. Warto odwiedzić również Dubrownik, nadmorski kurort o nieco starożytnym charakterze czy Split, należący do Dalmacji.

Co istotne, podróż do Chorwacji wybierana jest przez Polaków między innymi z uwagi na niewielką odległość od Polski, ale też niskie ceny. Warto również wiedzieć, że w Chorwacji zadziała karta EKUZ. Niemniej jednak lepiej jest zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego jest tak ważne?

W dzisiejszych czasach ubezpieczenie turystyczne to podstawa dla wielu podróżników. Niezależnie od tego, czy podróżujesz aktywnie, czy raczej planujesz wypoczynek na plaży, podczas urlopu może zaskoczyć Cię wiele nieprzewidzianych sytuacji – od problemów trawiennych, poprzez ból zęba, aż po złamanie ręki czy inne kłopoty zdrowotne. Będąc w obcym kraju, w nieznanym mieście, trudno znaleźć pomoc medyczną. Oczywiście w czasach, kiedy mamy dostęp do internetu, łatwo znaleźć szpital czy przychodnię, jednak może pojawić się kłopot z ubezpieczeniem – szczególnie jeśli spotka nas nieco bardziej skomplikowany problem zdrowotny.

Ubezpieczenie podróżne ma za zadanie chronić nas przed ogromnymi kosztami leczenia za granicą, ale nie tylko. Niestety, często wizyta u dentysty czy innego specjalisty może zakończyć się wystawieniem ogromnego rachunku. Właśnie dlatego odpowiednia polisa jest tak ważna – zapewni ona pełną ochronę przed niespodziewanymi wydatkami, związanymi z kosztami leczenia, rehabilitacją, powrotem do kraju po wypadku, kradzieżą bagażu, itp.

Jak wspominaliśmy, w Chorwacji zadziała karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Niestety, ubezpieczenie to – choć jest bezpłatne – zapewnia tylko podstawową opiekę medyczną, a za wszelkie dodatkowe usługi należy zapłacić. Z tego powodu turyści wolą kupić ubezpieczenie turystyczne, które zapewni im kompleksową ochronę.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne w Chorwacji?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji czy jakiegokolwiek innego kraju, w pierwszej kolejności należy sprawdzić zakres ochrony i koszty leczenia, które pokryje polisa. Zakres ochrony powinien być jak najszerszy. Najlepiej, aby obejmował on leczenie ambulatoryjne, hospitalizację, koszt leków czy transport do kraju, ale też by dawał możliwość skorzystania z pomocy w prywatnych placówkach medycznych. Jeśli chodzi o koszty leczenia, w przypadku podróży do Chorwacji nie powinny one być niższe niż 30 000 EUR. Może się wydawać, że to dużo, jednak niektórzy ubezpieczyciele – pomimo takiej kwoty KL – w przypadku odszkodowania za opiekę dentystyczną zapłacą nie więcej niż… 300 EUR.

Z tego powodu tak ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Znajdziesz tam szczegółowe informacje, na jakie odszkodowanie możesz liczyć w przypadku skorzystania z konkretnych usług lub jakie wykluczenia z polisy przewiduje ubezpieczyciel. Co istotne, musisz również dopytać o choroby przewlekłe – jeśli na takie cierpisz, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania w sytuacji, kiedy będziesz musiał skorzystać z pomocy medycznej.

Niezbędnym elementem polisy turystycznej jest też NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W razie wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, niezależnie jak poważny będzie, możesz liczyć na wysokie odszkodowanie. Tutaj także ważna jest suma gwarantowana. Nie powinna ona być niższa niż 10 000 EUR, choć warto wybrać nieco szerszą ochronę – tym bardziej, że różnica w cenie to z reguły kilka złotych.

Postaw na bezpieczeństwo i spokój podczas podróży

Odpowiednie przygotowania do podróży, między innymi zakup dobrej polisy turystycznej, zapewni Ci bezpieczeństwo i poczucie spokoju w czasie urlopu. Nie warto rezygnować z ubezpieczenia, tym bardziej, że jego koszt nie jest bardzo wysoki. Dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne w Chorwacji da Ci poczucie bezpieczeństwa, a w razie pojawienia się komplikacji zdrowotnych, zapewni ochronę i uzyskasz odszkodowanie. Możesz również zdecydować się na usługi dodatkowe, jak ochrona bagażu czy OC w życiu prywatnym. Jeśli Twój bagaż się zagubi lub Twój syn lub pies zniszczy własność innego turysty, również ubezpieczyciel pokryje koszty. Jak widzisz, firmy ubezpieczeniowe posiadają bardzo ciekawą ofertę, jeśli chodzi o polisy turystyczne – tak, abyś nie musiał martwić się niczym poza tym, które atrakcje turystyczne odwiedzić w pierwszej kolejności.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty