Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne jadąc na wypoczynek w kraju?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne jadąc na wypoczynek w kraju?

Przez ostatnie lata spędzałeś urlop za granicą, jednak w tym roku chciałbyś zostać w kraju? Okazuje się, że w Polsce również można znaleźć mnóstwo wspaniałych miejsc, w których warto spędzić wakacje. Pozostaje tylko pytanie, czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne, jadąc na wypoczynek w kraju?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wakacje w Polsce to świetny pomysł!

Bez wątpienia można powiedzieć, że pod względem urlopowym Polska to kraj, w którym dla każdego znajdzie się coś dobrego. Osoby, które uwielbiają plażowanie i długie spacery brzegiem morza, mają do wyboru mnóstwo nadmorskich miejscowości – od malowniczej Gdyni poprzez Mielno czy Kołobrzeg aż po Hel. Z kolei turyści, którzy są bardzo aktywni i kochają długie wędrówki po górach, mogą pojechać w Tatry czy Bieszczady. Pozostają jeszcze Mazury – niezwykle malownicze, pełne jezior i lasów zakątki są wręcz idealnym miejscem do wakacyjnego wypoczynku. Nie ma wątpliwości – wakacje w Polsce to rewelacyjny pomysł!

Ubezpieczenie turystyczne w czasie podróży po Polsce? Zdecydowanie tak!

Osoby, które decydują się na spędzenie urlopu w Polsce, często zadają sobie pytanie, czy zakup ubezpieczenia turystycznego jest konieczny. W przypadku podróży zagranicznych to nie ulega wątpliwości – bez takiej polisy ani rusz. A co z urlopem w Polsce? Okazuje się, że coraz więcej osób kupuje ubezpieczenie nawet jeśli wyjeżdża na urlop w kraju. Często na zakup polisy decydują się osoby, które wyjeżdżają na weekend, a nawet na jeden dzień! Dlaczego? Obowiązuje tutaj zasada, że przezorny zawsze ubezpieczony – i to dosłownie!

Niezależnie od tego, czy planujesz leniwy urlop na plaży, czy też chcesz spędzić go bardzo aktywnie, wędrując górskimi szlakami w Tatrach, jeżdżąc na nartach (także wodnych) czy uprawiając sporty ekstremalne, nie powinieneś rezygnować z ubezpieczenia turystycznego. Urlop to czas, kiedy jesteśmy bardzo zrelaksowani, jednak czyha na nas wiele niebezpieczeństwa – szczególnie jeśli wyjeżdżamy do miejsc, których nie znamy lub planujemy aktywne, sportowe wakacje. Czasem złamana noga lub ręka wystarczy, aby wakacje skończyły się fatalnie – jednak dzięki ubezpieczeniu możemy liczyć na odszkodowanie, które poniekąd rekompensuje zepsute wakacje.

Podsumowując, nie warto rezygnować z ubezpieczenia turystycznego, niezależnie od tego, czy wakacje spędzamy w kraju, czy na drugim końcu świata – bo taka polisa daje nam poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu wakacje są jeszcze bardziej udane!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy?

Wybór ubezpieczenia turystycznego nie jest łatwym zadaniem. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej atrakcyjnych ofert, które są bardzo korzystne, szczególnie pod względem ceny. Nie warto jednak podejmować decyzji pochopnie. Lepiej dokładnie zapoznać się ze szczegółami każdej oferty i przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby mieć pewność, że oferta nie zawiera żadnych haczyków czy niejasności. W przypadku polisy turystycznej nie warto kierować się ceną. Ten rodzaj ubezpieczenia nie jest bardzo drogi, a różnica kilku złotych może w istotnym stopniu przekładać się na jakość usługi czy zakres ubezpieczenia. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru polisy turystycznej?

Zakres ochrony i koszty leczenia

Najważniejszym elementem polisy turystycznej, który należy sprawdzić, jest zakres ochrony. O co chodzi? Zakres ochrony to lista sytuacji, w przypadku których wystąpienia możesz liczyć na odszkodowanie. Im więcej zdarzeń obejmuje ubezpieczenie, tym bezpieczniej będziesz czuć się podczas wyjazdu. Sprawdź, czy dane ubezpieczenie obejmuje między innymi leczenie ambulatoryjne, hospitalizację, koszt zakupu leków czy transport do placówki medycznej lub do miejsca zamieszkania. Upewnij się też, czy w ramach polisy możesz skorzystać z pomocy medycznej w prywatnych placówkach. Podczas wakacji nad morzem czy w górach możesz to okazać się bezcenne!

Jeżeli chodzi o koszty leczenia, najważniejsza jest tutaj suma gwarantowana. Im jest wyższa, tym lepiej dla Ciebie. W przypadku wyjazdów zagranicznych zaleca się, aby było to nie mniej niż 30 000 EUR, a nawet 40 000 EUR. Podczas zakupu polisy na podróż po Polsce wybierz takie ubezpieczenie, gdzie kwota będzie możliwie najwyższa.

NNW – obowiązkowy element ubezpieczenia

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, to – zaraz po KL i zakresie ochrony – najważniejszy element polisy turystycznej. Jeśli podczas wyjazdu doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, będziesz mógł liczyć na odszkodowanie. Jak wysokie będzie? To zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. W tym przypadku również kierować się zasadą, że im jest wyższe, tym lepiej. W niektórych przypadkach może okazać się, że za kilka złotych więcej otrzymasz znacznie szerszą ochronę i będziesz mógł liczyć na wielokrotnie wyższe odszkodowanie.

Dodatkowe usługi w ramach polisy

Obecnie coraz częściej ubezpieczenie turystyczne zawiera takie elementy, jak OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu. W pierwszym przypadku polisa sprawdzi się, jeśli nieumyślnie uszkodzisz na przykład komputer czy aparat fotograficzny innego turysty lub gdy Twój pies albo dziecko zepsuje coś kosztownego w hotelu. Nie będziesz musiał wtedy zapłacić z własnej kieszeni, bo koszty pokryje ubezpieczyciel. Jeśli chodzi o ubezpieczenie bagażu, warto się na nie zdecydować, jeśli zabierasz ze sobą kosztowne przedmioty, na przykład sprzęt elektroniczny lub drogi sprzęt sportowy.

Ubezpieczenie turystyczne podczas podróży w Polsce – podsumowanie

Nawet jeśli tegoroczny urlop spędzasz w Polsce, a nie za granicą, koniecznie pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym. Dzięki temu nie tylko poczujesz się bezpieczniej, ale też – w razie drobnego wypadku czy innego zdarzenia – będziesz mógł liczyć na odszkodowanie. Polska to piękny, malowniczy kraj – kto wie, może zakochasz się w nim od nowa, a spędzanie urlopu w kraju stanie się Twoją nową tradycją?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty