Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wakacje first minute – upoluj wycieczkę z wyprzedzeniem | Porówneo

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Wakacje first minute – upoluj wycieczkę z wyprzedzeniem | Porówneo

Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o wakacyjnych ofertach typu last minute. Poszukiwanie najlepszej ceny na kilka dni przed samym wyjazdem – choć może przynieść spore oszczędności – dla wielu osób jest zbyt stresujące. Alternatywą mogą być wakacje first minute. Znalezienie oferty nawet na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem to dobry sposób na oszczędności, a do tego będziesz miał mnóstwo czas na przygotowanie się do wyjazdu. Jak znaleźć najlepsze wakacje first minute?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wakacje first minute – co to takiego?

Choć w świadomości Polaków nadal królują oferty typu last minute, nie każdy decyduje się na zakup takiej wycieczki. Warto rozważyć wakacje first minute, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Tego typu wyjazdy mogą być sprzedawane już na kilka miesięcy, a nawet rok przed datą planowanego wyjazdu. Czy taki pośpiech w kupowaniu wakacji ma sens? Oczywiście. Podstawowe zalety wakacji first minute to przede wszystkim niemal nieograniczone możliwości wyboru. Obecnie niewiele osób decyduje się na poszukiwanie oferty tak wcześnie, jednak są one dostępne na stronach biur podróży. Jeśli zatem zechcesz rozejrzeć się za wakacjami odpowiednio wcześnie, do dyspozycji będzie miał ogromną ilość ofert. Dużą zaletą wakacji first minute jest również możliwość odpowiedniego przygotowania się do wyjazdu. Podróż do niektórych krajów może wymagać wyrobienia wizy lub skorzystania z szeregu szczepień – odpowiedni zapas czasu pozwoli Ci na spokojne przygotowanie się do wyjazdu. Co ważne, wyszukiwarki na stronach internetowych biur podróży pozwala na zastosowanie filtra „first minute", dzięki czemu z łatwością znajdziesz interesujące Cię oferty.

Kiedy szukać najlepszych ofert first minute?

Odpowiedź brzmi: im wcześniej, tym lepiej. Jeśli chcesz zorganizować sobie wakacyjny urlop, za ofertami możesz zacząć rozglądać się już zimą. Większość biur podróży zaczyna publikować wakacje first minute pod koniec sierpnia, kiedy większość osób wraca z wakacyjnych urlopów. Można wtedy znaleźć bardzo dobre oferty na kolejny rok. Dla przykładu, w sierpniu 2020 roku na stronach internetowych biur podróży prawdopodobnie zaczną pojawiać się wakacje first minute na 2021 rok. Czy to nie za wcześnie? Okazuje się, że nie. Wiele osób zaraz po powrocie z wakacji zaczyna zastanawiać się nad tym, jakie miejsce odwiedzić w czasie przyszłorocznego urlopu. Z uwagi na emocje, które często towarzyszą nam zaraz po powrocie z wakacji, chętnie decydujemy się na planowanie kolejnego urlopu.

Nie zawsze jednak wakacji first minute trzeba szukać aż z rocznym wyprzedzeniem. Z reguły wystarczy kilka miesięcy, na przykład w styczniu można zacząć poszukiwania najlepszej oferty na lipcowy wyjazd. Polityka biur podróży jest różna, dlatego warto poświęcić nieco czasu na przejrzenie stron internetowych w celu znalezienia dobrej oferty. A jeśli się nie uda, spróbować ponownie za tydzień lub dwa – może w tym czasie pojawi się wymarzona oferta wakacji first minute, i to w bardzo korzystnej cenie?

Jak wybrać wakacje first minute?

Podstawowym celem osób, które decydują się na wakacje first minute, jest znalezienie oferty w korzystnej cenie i zyskanie czasu na przygotowaniu się do wyjazdu. Jak szukać tego typu ofert? Jeżeli masz możliwość zaplanowania daty wyjazdu nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, postaraj się wybrać wakacje jak najwcześniej. Wiele biur podróży zaraz po opublikowaniu wyjazdu oferuje najniższe ceny, a po każdej dokonanej rezerwacji są coraz wyższe. Oznacza to, że na początku możesz znaleźć wakacje first minute nawet o kilkadziesiąt procent tańsze niż później. Zacznij od określenia daty i kierunku wyjazdu. W ten sposób łatwiej będzie Ci przeszukiwać strony biur podróży.

Dobrym rozwiązaniem może być zapisanie się do newslettera lub skorzystanie z możliwości otrzymania informacji o pojawieniu się interesującej Cię oferty na maila. W ten sposób nie ma ryzyka, że przeoczysz dobrą ofertę. Jeżeli wiesz, że w połowie lipca chcesz odwiedzić Grecję, to już od początku roku najciekawsze oferty mogą trafiać prosto na Twoją skrzynkę e-mail.

Wiele osób zastanawia się, czy cena wakacji first minute rzeczywiście będzie korzystna. W końcu ta sama oferta może być o wiele tańsza w wersji last minute. Należy wiedzieć, że biura podróży coraz częściej rezygnują z organizowania wakacji last minute, właśnie na rzecz wcześniejszej sprzedaży wycieczek. Aby jednak mieć pewność, że cena jest naprawdę korzystna, warto zerknąć na ceny wakacji nieco wcześniej, na przykład latem. W ten sposób dowiesz się, czy rzeczywiście cena wycieczki do Grecji w opcji first minute będzie niższa niż przy zakupie na ostatnią chwilę.

First minute – Twój sposób na tanie wakacje

Wakacje first minute to doskonała alternatywa dla poszukiwania wyjazdów last minute. Przede wszystkim istnieje możliwość wyboru spośród o wiele większości ilości wycieczek, a dodatkowo cena może być bardziej korzystna. Oprócz tego, wybierając wakacje first minute, masz sporo czasu na przygotowaniu się do wyjazdu. Jeżeli wiesz już, kiedy i dokąd chcesz wyjechać, możesz zacząć poszukiwania oferty ze sporym wyprzedzeniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty