Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wakacje last minute – jak wybrać najlepszą ofertę?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Wakacje last minute – jak wybrać najlepszą ofertę?

Poszukiwanie wakacji last minute przypomina trochę grę w pokera – trzeba podjąć błyskawiczną decyzję, czy kupić właśnie tę wycieczkę, czy może jeszcze chwilę zaczekać. Jeśli wybierzesz drugą opcję, za chwilę oferta może zniknąć… Z pewnością polowanie na najlepsza wycieczkę last minute budzi sporo emocji. Jak znaleźć naprawdę tanie, a zarazem dostosowane do oczekiwań wakacje last minute? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wakacje last minute – co to jest?

Chociaż odpowiedzieć wydaje się oczywista, okazuje się, że wiele osób nie do końca wie, czym są wakacje last minute. Dotyczy to nie tylko turystów, ale też pracowników biura podróży, którzy w lipcu próbują sprzedać wycieczki last minute, mające odbyć się… w październiku. Oferty wakacji last minute pojawiają się na kilka dni przed planowaną datą wyjazdu lub wylotu. Organizatorzy wycieczek obniżają ceny, ponieważ nie udało im się sprzedać wszystkich miejsc – z tego powodu wolą, aby ktoś kupił wycieczkę taniej, niż żeby miejsce pozostało nieobsadzone. Zdarza się, że najlepsze oferty last minute sprzedawane są na kilkanaście dni lub wręcz przeciwnie – na kilka godzin przed wylotem. Niektóre z nich są bardzo korzystne cenowo, jednak last minute wymaga umiejętności błyskawicznego podejmowania decyzji – bo kiedy bilety zostaną kupione, pozostaje niewiele czasu do rozpoczęcia wymarzonych wakacji!

Kiedy szukać najlepszych ofert last minute?

Choć oferty last minute pojawiają się przez cały rok, na najlepsze ceny można trafić przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu – a zatem od maja do połowy czerwca i później, po drugiej połowie września. Najlepszym momentem na poszukiwanie wakacji last minute jest okres po weekendzie majowym – turystów jest jeszcze stosunkowo niewielu, a hotele są gotowe na obniżenie cen, ponieważ chcą szybciej rozpocząć sezon. Podobnie jest na początku jesieni. Pogoda nadal dopisuje, jednak sezon turystyczny już się skończył. Hotele czy biura podróży są w tym czasie bardzo otwarte na obniżanie cen. Dobrym momentem na wakacje last minute jest również czas przed świętami Bożego Narodzenia. Wiele osób planuje urlop w okresie świątecznym, a przed samymi świętami większość z nich jest zajęta gorączkowymi przygotowaniami – niewielu ludzi myśli wtedy o wakacjach. Osoby, które mogą pozwolić sobie na wyjazd w połowie grudnia, mogą liczyć na naprawdę rewelacyjne oferty. Najgorszym okresem dla osób, które polują na wakacje last minute, jest czas od połowy czerwca do połowy września, a także okres świąteczny. To właśnie wtedy większość osób planuje swój urlop, a ceny są najwyższe.

Jak wybrać wakacje last minute?

Wystarczy zajrzeć na strony internetowe kilku biur podróży, aby zauważyć, że ilość ciekawych ofert last minute jest naprawdę ogromna. W związku z tym wiele osób może mieć kłopot z wyborem tej najlepszej. Na początek warto zastanowić się nad celem podróży – oczekiwanie na najlepszą ofertę, bez ustalenia, gdzie dokładnie chce się pojechać, może nie przynieść oczekiwanego efektu. O wiele lepiej jest zawęzić oczekiwania – na przykład polować jedynie na oferty wyjazdów do Grecji. Dzięki temu sprawdzenie ofert last minute będzie trwało krócej, a ryzyko przeoczenie dobrej okazji zmaleje. Nie warto również kierować się emocjami. Nawet kiedy oferta wydaje się bardzo korzystna, należy zapoznać się ze szczegółowymi warunkami. Ile czasu będzie trwał wyjazd, jak wygląda kwestia przejazdu i wyżywienia, czy w ramach wycieczki przewidziane są jakieś atrakcje? Wszystko to należy dokładnie sprawdzić, aby później uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Przygotuj się do wyjazdu

Wakacje last minute do dobra propozycja dla osób, które mają możliwość błyskawicznego podjęcia decyzji i wyjazdu niemalże z dnia na dzień. W najlepszej sytuacji są osoby, które mieszkają w dużych miastach, posiadających lotnisko. W takich przypadku wystarczy spakować walizkę i można wyjeżdżać w podróż marzeń. Polując na wakacje last minute, warto przygotować się zawczasu – wyposażyć się we wszystkie niezbędne sprzęty, zrobić zakupy, zaplanować opiekę dla zwierzaków domowych. Później może nie być na to czasu. Oprócz tego warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne – w wielu przypadkach można kupić je przez internet w zaledwie kilka minut. Osoby, które lubią ryzyko, często rezerwują sobie urlop w pracy, przygotowują się do wyjazdu i dopiero wtedy poszukują oferty last minute. O ile jest to okres przed rozpoczęciem sezonu lub po jego zakończeniu, można liczyć na dobrą ofertę, jednak może zdarzyć się tak, że… nie znajdzie się żadnych ciekawych wakacji last minute. Z tego powodu warto mieć plan awaryjny – zaplanować, o ile można przekroczyć budżet, aby kupić wycieczkę w regularnej cenie lub czy można przełożyć urlop.

Last minute – wakacje nie tylko dla oszczędnych

Choć perspektywa zakupu wycieczka w bardzo korzystnej cenie jest kusząca, korzystanie z ofert last minute ma o wiele więcej zalet. Przede wszystkim polowanie na najlepszą ofertę niesie ze sobą wiele emocji – spakowane walizki, choć nie wiadomo jeszcze, jaki będzie kierunek podróży czy podejmowanie błyskawicznej decyzji po pojawieniu się oferty to aspekty, które budzą ekscytację, również wśród tych osób, które wielokrotnie korzystały z last minute. I najważniejsze – im większe oszczędności, tym więcej podróży można odbyć!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty