Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wakacje w Chorwacji – wszystko, co musisz wiedzieć

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Wakacje w Chorwacji – wszystko, co musisz wiedzieć

Chorwacja to nadal jeden z najbardziej popularnych kierunków urlopowych Polaków. Nic dziwnego – wspaniałe plaże, piękna pogoda i mnóstwo atrakcji turystycznych czynią z Chorwacji bardzo atrakcyjne miejsce. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na wakacje w Chorwacji i co warto zwiedzić.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Chorwacja – idealny kierunek podróży

Chorwacja to kraj leżący na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej, nad Morzem Adriatyckim. Ma bardzo urozmaicone wybrzeże, które jest ewenementem na skalę światową. Wzdłuż brzegu chorwackich plaż znajduje się mnóstwo niewielkich, podłużnych wysp, ułożonych równolegle do linii brzegowej – z tego powodu wybrzeże Chorwacji często nazywane jest dalmatyńskim. Turystyka ma największy udział w PKB kraju, dlatego też osoby, które chcą spędzić wakacje w Chorwacji, mogą liczyć na doskonałe traktowanie. Miejscowi mieszkańcy są niezwykle gościnni. Większość z nich posługuje się językiem angielskim i niemieckim, a także rosyjskim – dzięki temu doskonale komunikują się z turystami. Do Chorwacji można wjechać na podstawie dowodu osobistego lub paszportu, a jeśli pobyt trwa dłużej niż 90 dni, konieczna jest wiza.

Wakacje w Chorwacji – jakie miasta odwiedzić?

Jednym z najczęściej odwiedzanych w Chorwacji miast jest z pewnością Zagrzeb. Stolica tego malowniczego kraju to ciekawy przykład połączenia tradycji z nowoczesnością. Miejsca, które warto zobaczyć w Zagrzebiu, to między innymi Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – najwyższa budowla sakralna w Chorwacji, Kościół Świętego Marka, Kamienna Brama, Krvavi Most, Kolejka Zagrebačka uspinjača, a także plac bana Josipa Jelačicia, stanowiący serce Zagrzebia. W mieście znajduje się jednak o wiele więcej ciekawych miejsc, dlatego warto wybrać się tam na dłużej. Osoby, które marzą o urlopie w nadmorskim kurorcie, powinny wybrać się do Dubrownika. Miasto to zlokalizowane jest nad samym brzegiem Morza Adriatyckiego, a turyści często określają je mianem malowniczego niczym z bajki. To prawda – słowiańska dusza Dubrownika oraz jej starożytny charakter sprawiają, że nawet wielogodzinne spacery nabierają niezwykłego uroku. Jak w wielu miastach Chorwacji, tak i w Dubrowniku tradycja wspaniale miesza się z nowoczesnością, dzięki czemu miasto jest idealnym miejscem zarówno dla osób, które planują słodkie lenistwo na plaży, jak i dla podróżników, pragnących zgłębić historię Dubrownika. Kolejny obowiązkowy punkt na mapie Chorwacji to Zadar – trudno nie zatracić się w jego niezwykłej atmosferze. Wyjątkowy port oraz zachwycające zachody słońca, a także malownicze plaże czy mnóstwo ciekawych obiektów historycznych – wszystko to sprawia, że Zadar z roku na rok odwiedzany jest przez coraz większą liczbę turystów. Muzeum Iluzji i Morskie Organy to tylko niektóre z atrakcji, które wyróżniają Zadar spośród innych chorwackich miast. Split to kolejne miejsce, do którego warto się wybrać. Miasto należy do Dalmacji – wyjątkowej chorwackiej krainy, słynnej na całym świecie. Największą atrakcją w mieście są z pewnością pozostałości ­gigantycznego pałacu ­rzymskiego cesarza Dioklecjana, które do dzisiaj robią ogromne wrażenie. Split to niezwykła kompozycja – czuwające nad miastem góry, ruiny zamku doskonale komponujące się z nowoczesną infrastrukturą oraz port i Morze Adriatyckie – widoki są naprawdę niezapomniane.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Chorwacji?

Najlepszy czas na wakacje w Chorwacji to miesiące pomiędzy majem a październikiem – temperatura wiosną i latem wynosi tutaj około 20 stopni Celsjusza, a w lipcu i sierpniu dochodzi nawet do 3o stopni. Co bardzo ważne dla turystów, klimat nie jest tak kapryśny nad Bałtykiem – można więc zaplanować wakacje o wiele wcześniej i mieć pewność, że pogoda będzie dopisywać. Przed wyjazdem do Chorwacji warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Zadziała tutaj karta EKUZ, zapewniająca podstawową opiekę medyczną. Dodatkowo warto rozważyć zakup polisy turystycznej – to niezawodna ochrona na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, takich jak utrata bagażu. Oprócz tego mieszkańcy Chorwacji niezwykle ciepło przyjmują turystów, więc zawsze można liczyć na ich serdeczną pomoc.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty