Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wielkanocny urlop – dokąd warto się wybrać?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Wielkanocny urlop – dokąd warto się wybrać?

Wielkanoc spędzona w gronie rodziny, w domowym zaciszu – większość osób nadal wybiera właśnie taki sposób obchodzenia świąt. Coraz częściej jednak zdarza się, że całe rodziny decydują się na świąteczny, wiosenny wyjazd. Te kilka dni to idealna okazja do krótkiego wypoczynku – szczególnie jeśli ktoś nie przepada za gorączkowymi przygotowaniami do świąt. Dokąd warto pojechać na Wielkanoc? Oto najlepsze propozycje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wielkanoc w górach – idealny sposób na aktywne spędzenie świąt

Jeszcze kilka lat temu wyjazd w góry kojarzony był z grudniowym urlopem – najczęściej na święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. Wielkanoc również może być dobrą okazją do krótkiego urlopu w górach. Szczególny urok budzącej się do życia natury sprawia, że święta spędzone w górach stają się niezapomniane. Doskonałym miejscem na wielkanocny wyjazd będzie Bukowina Tatrzańska – piękna wieś położona w samym sercu polskich Tatr. Znajduje się tam mnóstwo pięknych, urządzonych w zakopiańskim stylu zajazdów, które często czekają na wielkanocnych gości. Wielkanoc w Pieninach to kolejna propozycja dla osób, które rozważają spędzenie świąt w górach. Na turystów czekają tam liczne atrakcje – od urozmaiconej flory, przez Trzy Korony i Sokolicę, aż po liczne trasy rowerowe. I w tym przypadku z łatwością można znaleźć pensjonat, który przygotowuje uroczyste, wielkanocne śniadanie.

Święta nad morzem – dobra okazja, by złapać oddech

Wiosna to czas, kiedy wiele osób szuka odświeżenia – a w tym celu najlepiej sprawdzi się krótki wyjazd nad morze. Dobrym pomysłem może być spędzenie Wielkanocy w Trójmieście – oprócz wspaniałych, nadmorskich widoków, na turystów czekają tutaj świąteczne jarmarki i koncerty. Nie brakuje również hoteli z ciekawą ofertą świąteczną. Osoby, dla których Wielkanoc ma być czasem odpoczynku z dala od tłumu, mogą wybrać mniejsze miejscowości, położone nad morzem. Sprawdzi się Władysławowo, Mielno, Łeba czy Kołobrzeg – wiosną nie ma tutaj tłumów turystów, dlatego to idealne miejsce na długie, świąteczne spacery.

Wielkanoc połączone z intensywnym zwiedzaniem? Dlaczego nie!

Wielkanoc to dla wielu osób czas, w którym mogą nacieszyć się kilkudniowym urlopem. Rodziny lubiące aktywność mogą rozważyć wyjazd do Torunia, Wrocławia czy Poznania. Miasta te kuszą wyjątkową atmosferą i pełne są ciekawych atrakcji, które warto odwiedzić podczas świątecznego tygodnia. Wąskie, brukowane uliczki, piękne widoki i przytulne restauracje to świetny sposób na spędzenie świąt. Nie brakuje również hoteli, które z myślą o turystach przygotowują bardzo ciekawą ofertę wielkanocną – włącznie z uroczystym śniadaniem.

Święta za granicą – pomysł na nieco dłuższy urlop

Osoby, które chcą wypocząć w święta nieco dalej, mogą zdecydować się na Wielkanoc za granicą. Ciekawym miejscem na spędzenie kilku wiosennych dni może być Malta – co ciekawe, w mieście tym nadal bardzo szanuje się chrześcijańską tradycję, dlatego nie brakuje tam wydarzeń, związanym w Wielkim Tygodniem i Wielkanocą. Dobrym miejscem na świąteczny wyjazd będzie także Hiszpania. Dla Hiszpanów święta te są najważniejszym wydarzeniem w roku. Organizowane są liczne pochody, przedstawienia, jarmarki i koncerty. Dzięki temu Wielkanoc w Hiszpanii będzie niezapomnianym przeżyciem – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wielkanoc last minute – ogromna ilość ofert

Osoby, które nie zaplanowały świątecznego wyjazdu, jednak czują, że z przyjemnością wybrałyby się na krótki urlop, mogą zdecydować się na ofertę last minute. Na kilka, kilkanaście dni przed świętami w internecie znaleźć można setki interesujących propozycji. Dotyczą one zarówno krótkiego urlopu w Polsce, jak i za granicą – dzięki temu jest w czym wybierać. Warto pamiętać o tym, że święta to czas, który najlepiej spędzić z bliskimi – miejsce ma drugorzędne znaczenie, choć z pewnością krótki urlop brzmi bardzo kusząco.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty