Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wycieczka do Dubaju – co trzeba wiedzieć?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Wycieczka do Dubaju – co trzeba wiedzieć?

Dubaj, największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dynamicznie się rozwija i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów. Wysokie temperatury, egzotyczna kultura, przepych i nowoczesne budynki, ogrom atrakcji i wspaniałe plaże kuszą także wielu Polaków. Co należy wiedzieć i jak należy się przygotować, aby podróż do Dubaju odbyła się bez niespodzianek?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Dubaju?

Bogate, nowoczesne miasto, w którym morze spotyka pustynię, a tradycje arabskie – międzykulturową otwartość: Dubaj to bez wątpienia nietuzinkowe, intrygujące miasto. Dzięki wysokim przychodom pochodzącym ze sprzedaży ropy naftowej, metropolia rośnie bardzo szybko i są w niej realizowane wizjonerskie projekty. Wspominamy tylko kilka z nich, a wciąż powstają nowe, m.in. hotele, muzea i przystanie. Burdż Chalifa to najwyższy budynek świata, ma aż 829 metrów wysokości i 163 pięter. Smukła sylwetka góruje nad miastem i innymi drapaczami chmur, a ciekawa iluminacja w nocy sprawia, że spełnia funkcję gigantycznego ekranu. W budynku znajdują się piętra widokowe, z których roztacza się niesamowita panorama Dubaju. W trakcie wycieczki do Dubaju najlepiej wybrać się tam o zachodzie słońca, mimo najwyższych cen biletów wstępu. To jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście. Tuż obok Burdż Chalifa rozpościera się równie rekordowy obiekt: największe na świecie centrum handlowe Dubai Mall. W czasie trwania wycieczki do Dubaju warto przeznaczyć na jego odwiedzenie cały dzień: jego powierzchnia wynosi 1,1 mln metrów kwadratowych, znajduje się tu 1200 sklepów oraz 120 restauracji oraz liczne punkty rozrywkowe, jak Dubai Aquarium z rekinami, czy lodowisko. Na zewnątrz, bezpośrednio przy centrum, stworzono fontanny multimedialne. Pokazy fontann robią duże wrażenie i są bezpłatne. Bezpośrednio z morza wyrasta luksusowy hotel Burdż al-Arab, budynek w kształcie żagla, który pojawia się na pocztówkach z miasta równie często jak Burdż Khalifa. Nocleg w hotelu jest pożądany, jednak ma ogromny wpływ na grubość portfela: jedna noc kosztuje około 10000 zł… Obiekt można jednak z powodzeniem podziwiać z zewnątrz, z jednej z plaż publicznych, na które wstęp jest bezpłatny. Najstarsza dzielnica Dubaju, Deira, to obowiązkowy punkt w trakcie wycieczki. Tu można wstąpić na wspaniałe targi: rybne, z przyprawami, złota… Dubaj oferuje wiele wspaniałych towarów i warto odwiedzić Deirę, aby poczuć klimat arabskiego miasta i zaopatrzyć się w ciekawe produkty. Ta dzielnica, oraz nowoczesna, zbudowana na sztucznym kanale marina, to najlepsze miejsca do spacerowania.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Dubaju?

Miasto znajduje się na pustyni, latem panują tam upały sięgające 50°C. Najlepszy czas na wycieczkę do Dubaju to okres od listopada do kwietnia, w tym okresie średnie temperatury wynoszą około 25-30°C. Przed wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma konieczności wykonania dodatkowych szczepień, a jeśli pobyt nie potrwa dłużej niż 90 dni, nie potrzeba wizy. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie się do podróży, a więc zaplanowanie przelotu, noclegu oraz wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Odpowiednie zabezpieczenie swojego pobytu na miejscu jest bardzo ważne, szczególnie w czasie tak dalekich podróży. Opieka zdrowotna w Dubaju jest bardzo droga, dlatego niezwykle ważne jest zapoznanie się z zakresem ubezpieczenia: najlepsze będą polisy obejmujące nie tylko szeroki zakres usług leczniczych, ale i transport medyczny do Polski. Przydatne okazuje się wybranie polisy obejmującej ubezpieczenie NNW. Najkorzystniejszą ofertę można wybrać dzięki porównywarce ubezpieczeń na naszej stronie. Loty do Dubaju oferuje kilka linii lotniczych. Zakres ich oferty oraz ceny mogą znacznie się różnić. Lot samolotem z Polski trwa około 6 godzin, dlatego warto zadbać o komfort w trakcie podróży. Odpowiednie ubezpieczenie bagażu pomoże zrelaksować się podczas podróży i nie obawiać się o zagubioną na wielkim lotnisku w Dubaju walizkę.

Wyprawa do innej kultury

Pobyt w Dubaju jest bezpieczny: Zjednoczone Emiraty to państwo o bardzo niskiej przestępczości. Na dobre statystyki oraz czystość i spokój w mieście wpływają także rozliczne regulacje prawne. Najlepszą formą transportu po tej rozległej metropolii czasie wycieczki do Dubaju jest metro, ale należy pamiętać, żeby w pojazdach komunikacji miejskiej nie jeść, pić ani żuć gumy. Każdy pociąg metra ma wyznaczone wagony, w których mogą przebywać wyłącznie kobiety i dzieci. Łamanie tych zakazów skutkuje wysokimi grzywnami. Picie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione. W czasie Ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu, w miejscach publicznych nie wolno jeść i pić, a także palić tytoniu. Jeśli już mowa o piciu… wodociągi w Dubaju są zasilane odpowiednio odsoloną i przygotowaną wodą morską. Nie można spożywać jej bezpośrednio, bez uprzedniego przegotowania. Najlepiej pić wodę butelkowaną, należy unikać jedzenia, które nie zostało poddane obróbce termicznej. Mieszkańcy miasta są otwarci i chętni do pomocy, ale w trakcie wycieczki, robiąc zdjęcia, warto zapytać miejscowych, czy chcą być sfotografowani. Należy pamiętać, że w Dubaju panuje inna kultura i niektóre gesty i zachowania nie są akceptowane. Odpowiednie przygotowanie do podróży sprawi że podróż w to niezwykłe miejsce będzie przyjemnością, pozostawiając wiele wspaniałych wrażeń.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty