Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wycieczka do Francji – nie tylko dla zakochanych

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Wycieczka do Francji – nie tylko dla zakochanych

Francja, w szczególności Paryż, to słowa, które chyba u każdego budzą szczególne uczucia. Miejsca owiane legendą, kojarzone przede wszystkim ze wspaniałą, artystyczną atmosferą, licznymi atrakcjami turystycznymi, bogatą historią i… romantycznymi wycieczkami. Z pewnością Francja to jedno z tych miejsc, których nie może zabraknąć na turystycznej mapie. Dlaczego warto odwiedzić ten wyjątkowy kraj? Co zwiedzić i jak przygotować się do podróży? I przede wszystkim – czego możemy uczyć się od Francuzów?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Francja – najbardziej zróżnicowany kraj Europy

Francja to z pewnością kraj, który nie może się znudzić. Z jednej strony znajdują się w nim strzeliste Alpy i spokojne Pireneje, z drugiej ogromne, malownicze plaże. W samym sercu Francji leży Paryż, kojarzony przede wszystkim z ogromną wieżą Eiffla, pysznym winem, aromatycznymi serami, Luwrem czy Łukiem Triumfalnym. Jednocześnie to właśnie we Francji mieszają się obecnie różne kultury, dzięki czemu można spotkać tam ludzi z całego świata. W tym niezwykłym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Zakochani, którzy udali się na romantyczny wyjazd, mogą długimi godzinami spacerować po wąskich uliczkach i odwiedzić przytulne restauracji, a wielbiciele historii i sztuki odwiedzać liczne zabytki, które mają naprawdę wiele do zaoferowania.

Bonne journée! Co warto zwiedzić we Francji?

Podstawowym miejscem, które należy odwiedzić, jest oczywiście Paryż. To tam powstawały (i powstają) najbardziej romantyczne filmy, to właśnie tam miliony kobiet odpowiedziały "tak" oświadczającym się mężczyznom. Paryż obfituje w miejsca, które znane są na całym świecie – przede wszystkim Wieża Eiffla, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto, Luwr, kryjący w sobie największe dzieła sztuki, jakie stworzyła ludzkość czy Pola Elizejskie – jedna z najsłynniejszych ulic w Paryżu. Osoby, które mają nieco więcej czasu na zwiedzanie Francji, mogą odwiedzić bardziej odległe miejsca, na przykład Pałac w Wersalu, dom i wspaniały ogród Claude'a Moneta, Wzgórze św. Michała w Normandii. Z pewnością warto również udać się na Lazurowe Wybrzeże, nazywane także Riwierą Francuską – rozciąga się ono od miejscowości Cassis aż po granicę włoską. Wielbiciele szaleństwa na stoku powinni z kolei rozważyć odwiedzenie francuskich Alp.

Jak zorganizować wyjazd do Francji?

Wycieczka do Francji nie musi być skomplikowanym przedsięwzięciem. Obecnie większość biur podróży ma wiele ciekawych ofert w bardzo atrakcyjnych cenach. Można zdecydować się na przelot tanimi liniami lotniczymi, na wycieczkę z przewodnikiem lub na samodzielny wyjazd – również samochodem. We Francji nie brakuje również hoteli, które z radością ugoszczą Polaków – zarówno w samym sercu Paryża, jak i na Lazurowym Wybrzeżu czy w mniej oczywistych miejscowościach. Jak w każdym przypadku, tak i w tym, warto rozważyć wycieczkę do Francji last minute – jest t dobry sposób na obniżenie kosztów.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Francji?

Przede wszystkim warto nieco podszkolić się z języka francuskiego – niewielu Francuzów mówi po angielsku czy niemiecku. W samym Paryżu warto poruszać się metrem – pozwala ono na szybkie dotarcie niemal do każdego zakątka miasta. W innych miejscach jednak lepszą opcją będzie samochód – komunikacja publiczna nie jest tam najlepsza. Francja, jak każde miasto, ma swoje niuanse. Co ciekawe, można przechodzić tam na czerwonym świetle, o ile nie zbliża się żaden samochód – warto to wiedzieć, aby zanadto nie wyróżniać się z tłumu pędzących po przejściu na czerwonym świetle Paryżan. Francuzi nie są przyzwyczajeni do otrzymywania napiwków – warto z tego zrezygnować, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień. Przed wyjazdem do Francji warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Z opieką medyczną bywa tam różnie – czasem turystów traktuje się wręcz po królewsku, a w innych przypadkach trudno doprosić się o pomoc. Dobra polisa turystyczna pozwoli na uniknięcie wysokich kosztów w sytuacji, gdy skorzystanie z pomocy medycznej będzie niezbędne.

Ne t’en fais pas, czyli nie martw się we francuskim stylu

Francuzi mają bardzo ciekawe podejście do życia – warto się od nich uczyć. Przede wszystkim cenią sobie swój czas wolny i celebrują każdą chwilę – zarówno przerwę na lunch, jak i wolne weekendy. Nie spieszą się i nie lubią być poganiani. Choć mieszkańcy Francji nie są zapalonymi imprezowiczami – zamiast tego wybierają soirée, czyli spokojne spotkania w barach czy w domu. Są ludźmi wolnymi – i da się to odczuć w czasie wycieczki do Francji. Ta podróż to zdecydowanie czas, w którym można zapomnieć o stresie. A zatem – temps pour un voyage en France?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty