Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wyjazd do Australii – pomysł na przygodę życia

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Wyjazd do Australii – pomysł na przygodę życia

Australia niezmiennie zaskakuje swoją różnorodnością. Nowoczesne metropolie przeplatają się z ogromnymi pustkowiami, a lodowce z gorącymi źródłami. Każdy, kto spędzi kilka tygodni w Australii, z pewnością przeżyje niemały szok po powrocie do Europy – bo w stosunku do tamtych rejonów, panuje tutaj zaskakujący porządek. Wycieczka do Australii to pomysł na jeden z najbardziej emocjonujących wyjazdów życia. Jak przygotować się do podróży i o czym należy pamiętać?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co warto zwiedzić w Australii?

Wycieczki do Australii, organizowane przez biura podróży, mają z reguły dokładnie określone listy atrakcji turystycznych. Miejsca, które trzeba odwiedzić podczas podróży, to oczywiście Opera i Oceanarium w Sydney, Park Narodowy Uluru czy Bondi Beach – jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Mniej zatłoczone plaże znajdują się między innymi w rejonie Perth, a tamtejsza rafa koralowa jest jedną z najwspanialszych w całej Australii. Co ciekawe, Perth uznawane jest za najbardziej odosobnione miasto na świecie. Co prawda jest to ogromna metropolia, jednak od najbliższego miasta oddalona jest o wiele kilometrów. Podczas wycieczki warto odwiedzić także Melbourne – drugie co do wielkości miasto w Australii. Wielbiciele sportów wodnych z pewnością powinni pojawić się w Byron Bay. Jest to małe miasteczko, które uważane jest za idealne miejsce do wodnych aktywności. Surferzy z kolei na pewno odnajdą się w Surfers Paradise. Osoby, które oglądały kiedyś film „Ptaki ciernistych krzewów", z pewnością chętnie odwiedzą las tropikalny, który jedzie zabytkowy pociąg do Kurandy. To właśnie tam kręcono większość scen z przystojnych Richardem Chamberlainem i piękną Rachel Ward. Fani „ Władcy pierścieni" także mogą trafić na krajobrazy, znane z filmu.

Jak przygotować się do podróży?

Aby odwiedzić Australię, należy mieć paszport, ważny minimum sześć miesięcy od daty wyjazdu. Niezbędna jest również wiza. Każdy obywatel Polski, który chce odwiedzić Australię w celach turystycznych i pozostać tam nie dłużej niż trzy miesiące, może otrzymać darmową wizę. Australia zamknęła wydział konsularny w Warszawie, dlatego rozpatrywaniem wniosków o wizę zajmuje się Ambasada Australii w Berlinie. Wiza wydawana jest w formie elektronicznej. Podczas pobytu nie można podejmować pracy zarobkowej. Walutą obowiązującą w Australii jest dolar australijski. Oczywiście w większych miastach można bez kłopotu zapłacić kartą debetową lub kredytową, jednak w mniejszych miejscowościach może pojawić się problem. Z tego powodu przed wyjazdem należy odpowiednio się przygotować, tak aby mieć przy sobie pewną ilość gotówki w australijskiej walucie. Co istotne, wjeżdżając do Australii, nie można mieć przy sobie kwoty wyższej niż 10 tysięcy dolarów australijskich.

Na co uważać podczas wycieczki?

Przede wszystkim na jadowite meduzy – kontakt z nimi może okazać się dramatyczny w skutkach. Przewodnicy ostrzegają również przed krokodylami i innymi zwierzętami, które potrafią zaatakować turystów. Bardzo istotne jest to, aby zwrócić uwagę na kupowane pamiątki. Większość turystów przywozi z Australii urocze maski w kształcie misia Koali, pluszowe kangury, ręcznie malowane bumerangi czy olejki z drzewa eukaliptusowego. Należy jednak zwrócić uwagę na przedmioty, wytwarzane przez rdzenną ludność. W Australii obowiązuje całkowity zakaz wywożenia za granicę przedmiotów wytwarzanych ze skóry krokodyla, węży, waranów, ze skorupy żółwi, kości słoniowej, skóry zebry czy antylopy. Nie wolno również wywozić przedmiotów z elementami rafy koralowej, a także niektórych rośliny. Tego typu przedmioty są zabronione i z pewnością zostaną zarekwirowane na granicy. Osoby, które będą miały przy sobie któryś z nich, mogą mieć również poważne problemy z prawem.

Ile kosztuje wycieczka do Australii?

Niestety wycieczka do Australii do najtańszych nie należy. Trudno się dziwić – aby dostać się tam z Polski, trzeba przemierzyć niemal cały świat… a przynajmniej jego połowę. Najlepszym rozwiązaniem będzie wycieczka z biura podróży. Jej koszt może wahać się od 6 do 10 tysięcy złotych w przypadku 7-dniowego pobytu do 20 tysięcy złotych, kiedy chcemy wyjechać na dwa tygodnie lub dłużej. Sezon turystyczny w Australii trwa od grudnia do lutego. Miesiące te są najcieplejsze, ale zarazem najbardziej deszczowe. Mimo to ceny w tym czasie są najwyższe. Warto wybrać się do Australii w marcu lub kwietniu. Pogoda jest wtedy bardziej przyjemna, deszcze nie są tak intensywne, a ceny zauważalnie spadają.

Podróż do Australii – podsumowanie

Jeśli marzysz o dalekiej podróży, która pozwoli Ci całkowicie oderwać się od codzienności, wycieczka do Australii do dobry pomysł. Co prawda nie jest to tania wyprawa, jednak najlepiej spożytkować swoje oszczędności na inwestycje w przeżycia i wspomnienia – a tych w przypadku wycieczki do Australii na pewno nie zabraknie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty