Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wyjazd do USA – ubezpieczenie turystyczne

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Wyjazd do USA – ubezpieczenie turystyczne

Planujesz wyjazd do USA? Oznacza to, że właśnie realizujesz marzenie większości podróżników! Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest stworzenie listy miejsc, które chcesz zwiedzić – a na pewno będzie ich sporo. Druga kwestia to wiza – o tym chyba nikomu nie trzeba przypominać. A trzeci kluczowy element? Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA. Kwestia leczenia w Stanach wygląda inaczej niż w Europie. Nie można tam liczyć na bezpłatną pomoc medyczną, NFZ czy kartę EKUZ, dlatego bez polisy turystycznej ani rusz.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Służba zdrowia w USA – jedna z najdroższych na świecie

Choć w Polsce często narzekamy na służbę zdrowia, jesteśmy przyzwyczajeni, że w razie potrzeby możemy liczyć na darmową pomoc medyczną. Gwarantuje nam to Narodowy Fundusz Zdrowia. Sytuacja w USA wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim istnieje tam jedynie płatna opieka medyczna. Często można spotkać się z historiami nieubezpieczonych turystów, którzy otrzymali ogromne rachunki za skorzystanie z prostych usług medycznych – na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Jeśli nie chcesz narażać się na tego typu sytuacje, ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA to jedna z najważniejszych rzeczy, o jakie musisz zadbać przed wyjazdem.

Polisa turystyczna na wyjazd do USA – co powinna zawierać?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne do USA, należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka elementów.

  • KL, czyli koszty leczenia – jak w przypadku każdej polisy turystycznej, tak i tutaj KL to element kluczowy. Wybierz możliwie najwyższy zakres sumy ubezpieczenia. Kwota 100 000 zł może okazać się za niska. Rachunek za pomoc w przypadku złamania kończyny prawdopodobnie byłby wyższy. Minimalna suma gwarancyjna KL w przypadku wyjazdu do USA to 200 000 zł. Oczywiście im będzie wyższa, tym lepiej. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na limity dla poszczególnych usług medycznych – w tym celu powinieneś dokładnie zapoznać się z OWU,
  • ubezpieczenie NNW – tego typu polisa zapewni wsparcie finansowe w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu, trwałego lub tymczasowego. Tu również warto wybrać najwyższą możliwą kwotę ubezpieczenia,
  • Assistance – wyjazd do USA to wspaniała przygoda, jednak na nieświadomych turystów może czekać tam wiele niespodzianek. Assistance zapewni niezbędną pomoc w sytuacji, w której konieczny będzie nagły powrót do kraju lub gdy trzeba będzie skorzystać z pomocy tłumacza,
  • OC w życiu prywatnym – zagwarantuje pomoc w sytuacji, w której Ty lub Twój podopieczny nieświadomie doprowadzicie do uszkodzenia zdrowia lub mienia osoby trzeciej. Tego typu ubezpieczenie w USA to standard, dlatego w trudnej sytuacji możesz spodziewać się, że osoba pokrzywdzona będzie żądać zadośćuczynienia swoich szkód.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem do USA?

Turyści, którzy przyjeżdżają do USA z Polski, mogą przeżyć niemały szok. Jedną z najważniejszych kwestii, o których należy pamiętać, jest bardzo poważne podejście do zagrożenia terroryzmem. W USA należy spodziewać się wzmożonych kontroli, na przykład na lotniskach. Należy upewnić się, jakie są wymogi dla osób podróżujących daną linią lotniczą. Przed wyjazdem do USA warto również zadbać o międzynarodowe prawo jazdy. Polski dokument może okazać się niewystarczający, na przykład gdy zechcesz wypożyczyć samochód. Każdy kierowca doceni amerykańskie drogi – nawet te na całkowitym odludziu są doskonałej jakości. Istotną kwestią podczas każdej podróży jest oczywiście wyżywienie. To, co mówi się na temat amerykańskiej kuchni, jest prawdą. Ogromne, bardzo kaloryczne porcje za niewielkie pieniądze to znak rozpoznawczy amerykańskiej kuchni.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA – wybierz najlepsze!

W większości przypadków wyjazd do USA planowany jest z dużym wyprzedzeniem. Warto również nieco wcześniej zatroszczyć się o najlepsze ubezpieczenie turystyczne. W tym celu warto wykorzystać specjalne porównywarki ubezpieczeń, które pozwalają na sprawdzenie szczegółów ofert różnych firm ubezpieczeniowych – cen, zakresu i innych elementów, które podczas wyjazdu do USA mogą okazać się kluczowe.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty