Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wyjazd na narty do Austrii – gdzie warto pojechać?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Wyjazd na narty do Austrii – gdzie warto pojechać?

Austria to wymarzony cel podróży wszystkich wielbicieli narciarstwa. Austriacka część Alp jest doskonale przygotowana na przyjazd turystów, którzy planują aktywnie wypocząć na stoku. Każdy znajdzie tutaj miejsce idealne dla siebie – zarówno amatorzy, jak i osoby bardziej doświadczone. Co warto wiedzieć przed wyjazdem na narty do Austrii?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Alpy – pasmo górskie budzące prawdziwy respekt

Alpy to najwyższy łańcuch górski w Europie. Ciągnie się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnomorskiego w okolicach włoskiej Savony aż po okolice Dunaju w Wiedniu. Cały łańcuch ma długość około 1200 kilometrów, szerokość sięgająca 250 kilometrów oraz cała powierzchnia Alp zajmuje aż 220 kilometrów kwadratowych. Najwyższym szczytem Alp jest Mont Blanc – ma aż 4809 m.n.p.m. Alpy położone są na terenie kilku europejskich krajów: Monako, Francji, Włoch, Szwajcarii, Lichtenstein, Niemiec, Austrii, Słowenii i Węgier. Mimo to Austria nadal pozostaje najchętniej wybieranym przez narciarzy i zwolenników innych sportów górskich kierunkiem wyjazdów. Co istotne, Austria znajduje się stosunkowo blisko Polski – to kolejny powód, aby wybrać się właśnie tam!

Najlepsze regiony narciarskie w Austrii

Planując wyjazd na narty do Austrii, warto wybrać jeden ze sprawdzonych regionów. Najbardziej znany jest z pewnością Zell am See-Kaprun – to prawdziwa mekka dla wszystkich narciarzy. Znajdują się tutaj liczne malownicze trasy o różnym stopniu trudności – dzięki temu przyjeżdżają tu zarówno bardzo doświadczeni narciarze, jak i rodziny z małymi dziećmi. Co istotne, w wielu miejscach śnieg leży przez cały rok. Dzięki temu można bez obaw wybrać się na narty poza sezonem – to dobre rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za tłumami na stoku. W okolicy górskiej miejscowości Schladming znajduje się kolejny wspaniały region narciarski, składający się z czterech gór – Reiteralm, Hochwurzen, Planai i Hauser Kaibling. Połączone są ze sobą wyciągami, a trasy są niezwykle zróżnicowane pod kątem trudności. Co istotne, miejsce to sprawdzi się również poza sezonem – w wielu miejscach na stokach znajduje się sztuczny śnieg. Karyntia to idealne miejsce dla osób, które nie przepadają za niskimi temperaturami. Zlokalizowane jest w południowym regionie Austrii, dzięki czemu jest tu nieco cieplej niż w innych częściach kraju. Oprócz jazdy na nartach można tutaj cieszyć się wspaniałymi basenami termalnymi: Therme St. Katherin i Thermal Romerbad.

Wyjazd do Austrii – nie tylko narty

Choć dla wielu osób jazda na nartach to najważniejszy element wyjazdu do Austrii, warto poświęcić nieco czasu na zwiedzenie najciekawszych miejsc w kraju. Z całą pewnością króluje tutaj Wiedeń – stolica Austrii. Miasto ma wspaniały urok – z jednej strony zachwyca swoją nowoczesną infrastrukturą, z drugiej majestatycznymi zabytkami. Historyczne centrum Wiednia wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując po centrum warto zobaczyć Katedrę Św. Szczepana, Pummerin, największy dzwon Austrii czy Hofburgu, czyli jednym z największych kompleksów pałacowych na całym świecie. W mieście odbywa się również mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych – niezależnie od pory roku, podczas której zaplanowany jest wyjazd, może mieć pewność, że w samym sercu Austrii będzie działo się coś ciekawego. Podróżując po Austrii, warto odwiedzić również zapierające dech w piersiach wąwozy Lammerklamm, wspaniałe austriackie wodospady i jeziora. W większości zlokalizowane są wśród górskich pasm, dzięki czemu całość zapewnia niezwykłe doznania wizualne.

Wyjazd do Austrii na narty – to naprawdę dobry pomysł!

Wyjazd do Austrii to doskonały pomysł o każdej porze roku. W całym kraju znaleźć można miejsca warte odwiedzenia – choć z pewnością królują tutaj Alpy i liczne ośrodki narciarskie. Austria to kraj, który chętnie wita turystów – można tutaj liczyć na wygodne hotele, smaczne jedzenie i dobrą atmosferę.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty