Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Wyjazd nad Morze Czarne – pomysł na wypoczynek idealny

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Wyjazd nad Morze Czarne – pomysł na wypoczynek idealny

Wakacje nad Morzem Czarnym to doskonała alternatywa dla urlopu nad Bałtykiem. Malownicze plaże, gęsto usłane muszlami, niewielu turystów oraz ogromna ilość miejsc wartych odwiedzenia to tylko niektóre z powodów, dla których warto wybrać się nad Morze Czarne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Morze Czarne – dokąd warto się wybrać?

Jeszcze do niedawna wyjazd nad Morze Czarne kojarzył się przede wszystkim z Bułgarią i Rumunią – to właśnie te miejsca odwiedzane były najczęściej. Warto jednak rozważyć urlop w Turcji, a nawet na Ukrainie. Morze Czarne niemal w każdym miejscu otoczone jest pięknymi plażami, a pogoda nie jest tam tak kapryśna jak nad Bałtykiem. Z tego powodu, planując wakacje, warto postawić właśnie na Morze Czarne – z pewnością wakacje tam będą niezapomnianym przeżyciem. Jeśli chodzi o najlepiej rozwinięte pod względem turystycznym wybrzeża Morza Czarnego, znajdują się one w Bułgarii, Rumunii i na Krymie. Standard niczym nie ustępuje zachodnim miejscowościom turystycznym. Nowoczesna infrastruktura, liczne kurorty, wspaniałe podejście do turystów, a do tego piękne plaże oraz czysta i ciepła woda – jednym słowem Morze Czarne to idealne miejsce na urlop.

Wakacje w Bułgarii – najpopularniejsze kierunki podróży

Burgas i Warna to dwa największe miasta w Bułgarii, zlokalizowane nad wybrzeżem Morza Czarnego. Najlepszy okres na wczasy w Bułgarii to lato – temperatura w dzień utrzymuje się na poziomie 25-27 stopni, a w nocy spada do około 17 stopni. Co istotne, woda jest tutaj bardzo ciepła – jej temperatura nie spada poniżej 23 stopni Celsjusza, dlatego Bułgaria jest idealnym miejscem dla osób, które uwielbiają pływanie w ciepłym morzu. W samej Bułgarii znajduje się ponad 90 plaż – większość z nich oznaczona jest błękitną flagą, która świadczy o czystości plaży, wody i walorach ekologicznych rejony. Bułgaria doskonale sprawdzi się zarówno dla osób, które planują słodkie lenistwo na plaży, jak i dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Do dyspozycji turystów jest wiele sportowych atrakcji: windsurfing, kitesurfing, łowiectwo podwodne, żeglarstwo czy narty wodne. Bez trudu można znaleźć tutaj słabiej rozwinięte pod względem turystycznym tereny – dzikie plaże, lasy, niewielkie wioski rybackie czy rezerwaty przyrody. Miejsca te to idealna propozycja dla osób, które uwielbiają piesze wędrówki nad morzem.

Mało znane plaże Morza Czarnego

Osoby, które chcą poznać mniej znane plaże, gęsto ulokowane wokół Morza Czarnego, mogą wybrać się do Turcji, Gruzji czy na Ukrainę. Gruzja to kraj, który nadal nie jest zbyt popularnym kierunkiem podróży, chociaż od kilku lat można tu zauważyć pewną zmianę. Jednym z bardziej znanych wśród turystów miejsc jest Batumi. Miasto łączy w sobie starówkę, uwodzącą nieco włoskim stylem oraz liczne, szklane wieżowce, często zlokalizowane przy samej plaży. Na szczególną uwagę zasługuje Batumi Boulevard – promenada, ciągnąca się wzdłuż plaży przez osiem kilometrów. Plaże w tym miejscu nie są zbyt zatłoczone, dzięki czemu jest to idealne miejsce na wakacje – również z dzieckiem. Rumunia to kolejne miejsce, które warto rozważyć podczas planowania wyjazdu nad Morze Czarne. Mamaja to największa miejscowość wypoczynkowa w Rumunii, usytuowana na wąskim pasie ziemi przy samej plaży – rozciąga się przez osiem kilometrów. Latem temperatura wody dochodzi tutaj do 25 stopni Celsjusza, a turystów jest stosunkowo niewielu – plaża jest bardzo spokojna, dzięki czemu można tutaj naprawdę odpocząć.

Wyjazd nad Morze Czarne – dlaczego warto?

Morze Czarne to dobra alternatywa nie tylko dla kapryśnego Bałtyku, ale też dla wycieczek do Włoch czy Hiszpanii – szczególnie jeśli budżet przeznaczony na wakacje nie jest zbyt duży. Osoby, które planują oszczędne wakacje, powinny zdecydować się właśnie na wakacje nad Morzem Czarnym – nadmorskie kurorty są naprawdę bardzo nowoczesne, dzięki czemu zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów, a malownicze plaże i wspaniała, czysta i bardzo ciepła woda sprawią, że każdy z pewnością chętnie powtórzy wyjazd nad Morze Czarne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty