Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Z czego słynie Austria? Będziesz zaskoczony!

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Z czego słynie Austria? Będziesz zaskoczony!

Kiedy myślimy o Austrii, przed oczami pojawiają się nam różne miejsca – oczywiście Wiedeń, Alpy, sporty zimowe, piękna architektura czy też kawa. Dużo osób odwiedza Austrię tylko na chwilę w drodze na południe lub zachód Europy. Nie powinno tak być! Austria ma bardzo wiele ciekawych miejsc i atrakcji do zaoferowania. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić Austrię!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wiedeń - jedna z najpiękniejszych stolic Europy

Wiedeń to idealne miejsce dla miłośników starych zabytków, pięknych krajobrazów, ale też dla fanów rozrywki. Jeśli lubisz zwiedzanie i długie spacery, to z pewnością powinieneś zacząć od zabytkowej starówki. Znajduje się tam pełno małych, rozchodzących się z każdej strony uliczek oraz starych kamienic czy pomników. Na liście rzeczy do zobaczenia nie może zabraknąć Pałacu Schonbrunn z XVII wieku. Znajdują się tam ogromne ogrody oraz wielki pałac, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Muzeum Historii Sztuki to miejsce, które także warto odwiedzić. Jest to kilkupoziomowe muzeum, w którym można obejrzeć wiele ciekawych eksponatów, między innymi obrazy Pietera Bruegela. Urlop w Wiedniu to także świetna okazja do odwiedzenia wielkiego ogrodu zoologicznego, Katedry św. Stefana czy też Mariahilfer Strasse. Na tej ulicy znajduje się wiele sklepów, restauracji czy też stoisk z pamiątkami. Warto znaleźć czas, aby się tam wybrać. Jeśli jesteś łowcą promocji, nie może Cię zabraknąć w McArthurGlen Designer Outlet Parndorf. Jest to miejsce, gdzie można kupić produkty znanych marek w bardzo okazyjnych, niskich cenach. Wiedeń słynie także ze świetnego wesołego miasteczka z ekstremalnymi atrakcjami.

Alpy - dla miłośników sportów zimowych i nie tylko

Pewnie nie pomyślałbyś, że aż 60% powierzchni Austrii zajmują góry, a mianowicie - Alpy. Duża ilość gór to nie tylko gwarancja niesamowitych, zapierających dech w piersiach widoków, ale także świetne miejsce do jazdy na nartach czy snowboardzie. Dla narciarzy i snowboardzistów została tam przygotowana doskonała infrastruktura techniczna, a także wiele stoków. Austria słynie też z dużej gościnności, zwłaszcza dla turystów. Wycieczka na narty do Austrii może okazać się całkiem niedroga, zwłaszcza jeśli skorzystamy z jakichś promocji, które często się pojawiają. Na pewno wyjazd na narty do Austrii wyjdzie taniej niż do innych krajów europejskich, na przykład do Słowacji czy Włoch. Jeśli chcesz wybrać się do Austrii, masz wiele miejsc i regionów do wyboru. Kraj ten słynie z turystyki zimowej. W Austrii znajdziesz ponad 200 ośrodków narciarskich oraz nawet 20 tysięcy kilometrów tras zjazdowych! Niezależnie od tego, czy świetnie jeździsz na nartach czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi - w austriackich ośrodkach narciarskich znajdziesz zarówno wiele profesjonalnych wypożyczalni sprzętu jak i trasy z różnymi stopniami trudności - od amatorskich po bardzo długie i trudniejsze. Wyjazd na narty kojarzy Ci się z długimi kolejkami do wyciągów? Wyjeżdżając do Austrii nie musisz się tym martwić! Austriacy wybudowali tam nowoczesne systemy wyciągów, które gwarantują praktycznie brak kolejek. Wyjazd na narty czy snowboard do Austrii to nie tylko uprawianie sportu. Znajdziesz tam także klimatyczne miasteczka i bardzo smaczną kuchnię regionalną. Noclegi także możesz wyrwać w całkiem dobrych cenach.

Niesamowite bale karnawałowe

Z czego słynie Austria? Na pewno z wielkich imprez karnawałowych! Od października do marca jest tam organizowanych ponad 450 takich imprez! Co ciekawe, na początku sezonu karnawałowego są wydawane specjalne kalendarze, w których zawarte są terminy, miejsca i program największych bali. Są one wieloletnią tradycją pielęgnowaną w Austrii. Tradycyjny sezon balowy rozpoczyna się w ostatni dzień roku, czyli w Sylwestra. Odbywa się wtedy Wielki Bal Cesarski w Hofburgu, czyli w rezydencji władców Austrii. Budynek ten pochodzi z XIII wieku, co nadaje naprawdę niesamowity klimat balowi. Na Wielkim Balu Cesarskim bawią się goście z ponad 60 krajów z całego świata. W Austrii odbywa się także kolejny wielki bal - Opernball. Jest to najsłynniejszy i najbardziej elegancki bal w tym kraju. Ma on miejsce w Operze Wiedeńskiej i jest nazywany także balem debiutantek. Odbywa się on zawsze w ostatni czwartek karnawału. Jest to bardzo ważne wydarzenie w kraju - na balu pojawia się nawet prezydent i różne ważne osoby z całego świata. Impreza ta jest bardzo elitarna i droga - jedna loża może tam kosztować nawet 40 tysięcy euro!

Z czego słynie Austria - ciekawostki

Oprócz pięknej architektury, wielu zabytków i malowniczych krajobrazów, w Austrii warto wybrać się także do kilku innych miejsc. Jednym z nich jest miejscowość o nazwie… Fucking. Stała się ona przedmiotem drwin w Internecie. Turyści często przyjeżdżają tam, żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy tabliczce z nazwą miejscowości. Co ciekawe, tabliczka ta często trafia w ręce złodziei. Podobno została ukradziona już kilkanaście razy! Jesteś miłośnikiem świeżych wypieków, a zwłaszcza kajzerek i croissantów? Pewnie myślałeś, że pochodzą one z Francji… A wcale tak nie jest! Zarówno croissanty jak i kajzerki wywodzą się z Wiednia. Nazwa bułki kajzerki pochodzi od nazwy cesarza (w języku austriackim - kaiser) Franciszka Józefa, która została tak nazwana na jego cześć. Warto pojechać do Austrii, aby ich spróbować! Jak widać, Austria może zaskoczyć – ogromna ilość miejsc, wartych zobaczenia, to chyba najlepszy powód, aby udać się tam na wakacje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty