Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Czym jest home assistance?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Kobieta w mieszkaniu cieszy się usługą home assitance

Decydując się na zakup ubezpieczenia mieszkania można również rozszerzyć wybraną opcję ochrony o różnorodne dodatkowe możliwości. To dodatkowe ryzyka lub pakiet ryzyk nienazwanych. To również dodatkowe przedmioty ubezpieczenia, które można otoczyć ochroną, ale to również dodatkowe usługi, jak na przykład home assistance, który w trudnych momentach, w czasie zdarzeń ubezpieczeniowych bywa naprawdę bardzo pomocny.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Home assistance

Usługa home assistance to nic innego, jak typowa usługa assistance, tyle że dopasowana do ubezpieczenia nieruchomości. Assistance przydaje się bowiem nie tylko w czasie jazdy samochodem, jako pomoc w holowaniu czy wymianie koła w podróży, przydaje się nie tylko w czasie wyjazdów zagranicznych jako wsparcie przy odnalezieniu lekarzy czy zrobieniu zakupów przy utracie bagażu, ale również przydaje się w domu, gdy dojdzie do jakiejś awarii lub poważniejszego zdarzenia ubezpieczeniowego. Fachowcy pojawią się wówczas w domu i na miejscu naprawią wszystkie ewentualne usterki.

Usługa home assistance - co zawiera?

Home assistance to wsparcie bardzo konkretne, choć jednak niematerialne. W razie zdarzenia objętego ochroną nie otrzyma się pieniędzy od ubezpieczyciela, ale otrzyma się innego rodzaju pomoc. Dzięki tej usłudze można liczyć na pomoc fachowca w naprawie sprzętu domowego, który zostanie z jakiegoś powodu uszkodzony. Można liczyć również na zabezpieczenie czy przewiezienie własnego mienia, jeżeli jest taka potrzeba, na przykład na okres nieobecności w domu czy też na czas remontu w mieszkaniu na skutek pożaru lub zalania. Niektórych rzeczy nie chce się po prostu narażać, a mając wsparcie w postaci fachowego transportu można je znacznie skuteczniej zabezpieczyć. Dodatkowym wsparciem w ramach home assistance jest również pomoc w zorganizowaniu pomocy domowej. Jeżeli zachodzi taka uzasadniona potrzeba, to ubezpieczony, w ramach wykupionej czy otrzymanej polisy może na takie wsparcie liczyć. Bezcenne jest też źródło informacji na temat różnorodnych specjalistów i usług remontowo budowlanych. Zdarzenie ubezpieczeniowe może być bowiem na tyle poważne, że wymusi przeprowadzenie bardziej lub mniej gruntownego remontu. Dzięki poradzie i informacji o dobrych specjalistach, wszystko pójdzie szybciej i sprawniej. W pakiecie rozszerzonym usługi można się również spodziewać takich udogodnień, jak opieka nad zwierzętami, organizacja korepetycji dla dziecka, wsparcie i pomoc medyczna dla członków rodziny oraz całodobowa infolinia prawna i medyczna. Home assistance bywa oferowany w niektórych ubezpieczeniach jako gratisowy dodatek i wtedy nie warto się w ogóle nad tym zastanawiać, tylko trzeba korzystać. W innych polisach trzeba za to jakąś kwotę zapłacić. zanim jednak zapadnie decyzja o rezygnacji z tego ubezpieczenia, warto zobaczyć, jaki zakres dana firma oferuje, bo składka dodatkowa może być niewspółmiernie maleńka do tego, jak bardzo taka polisa może być pomocna.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty