Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Jaki jest zakres ubezpieczenia mieszkania?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
zakres ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania to jeden z największych rodzajów ubezpieczeń mienia. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie mieszkania od zdarzeń losowych, ubezpieczenie murów, ubezpieczenie mienia ruchomego w mieszkaniu, a nawet ubezpieczenie mienia przechowywanego w garażu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Eksperci z rynku ubezpieczeń, podkreślają, że w przypadku ubezpieczenia mieszkania to od klienta zależy, co chce ubezpieczyć. Zakres ochrony dotyczy praktycznie wszystkich elementów, wchodzących w skład mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania (nieruchomości) – zakres ochrony

Ubezpieczając mieszkanie, warto porównać oferty wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ zakres ochrony w poszczególnych instytucjach może znacząco się od siebie różnić. Bardzo istotnym czynnikiem w wyborze najlepszego ubezpieczenia mieszkania jest także cena polisy, która podobnie jak zakres ochrony może zupełnie inna w dwóch towarzystwach ubezpieczeniowych. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie mieszkania, należy przede wszystkim ustalić, na ubezpieczeniu których elementów mieszkania zależy najbardziej. Mogą to być same ściany budynku, w którym się mieszka, lub całościowe ubezpieczenie mieszkania (nieruchomości). Ubezpieczenie mieszkania nie musi być drogie. Istnieje bardzo wiele atrakcyjnych ofert ubezpieczeń nieruchomości online, gdzie za pomocą kalkulatora można w prosty i szybki sposób wybrać odpowiednią ofertę. Przykładowy zakres ochrony w przypadku standardowego ubezpieczenia mieszkania może dotyczyć: ubezpieczenia mienia od ognia oraz pozostałych zdarzeń losowych (jeden z najczęściej wybieranych zakresów ochrony), ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem oraz rozboju (wraz z zakresem ochrony dotyczącym próby włamań). Ponadto można się spotkać z ubezpieczeniem szyb oraz innych przedmiotów od stłuczenia, ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (ten zakres ochrony jest bardzo często oferowany wraz ze standardowym ubezpieczeniem domu), assistance domowym (dodatkowy pakiet ochrony), ubezpieczeniem sprzętu elektronicznego, a także ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków wchodzących w zakres ubezpieczenia mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania (domu, nieruchomości) – na co zwracać uwagę?

Jak przekonują eksperci, wybierając odpowiednią dla potrzeb ubezpieczającego polisę mieszkaniową, warto dokładnie przeanalizować OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Tam zawarty jest zakres ochrony, zarówno poszczególnych wybranych pakietów, jak i całościowy zakres. W OWU można znaleźć także wyłączenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie poniesie odpowiedzialności za wyrządzone szkody. Wybierając ubezpieczenie mieszkania, można spotkać się także z zakresem ochrony dotyczącym ubezpieczenia wyposażenia. Jeśli jest ono pożądane, warto przed podpisaniem umowy zapytać przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego o pełny zakres ochrony. Dobre ubezpieczenie wyposażenia powinno obejmować stałe oraz ruchome elementy wyposażenia domu, a także pokrywać szkody wyrządzone na nich wskutek zdarzeń losowych. Dodatkowe pakiety ochrony, takie jak domowy assistance, polegają na pomocy specjalistów w zakresie awarii komputera, sprzętu AGD i RTV, a także pomoc specjalistów (hydraulika, szklarza, elektryka). Dzięki domowemu assistance można liczyć np. na całościowe lub częściowe pokrycie kosztów zakupu części zamiennych, a nawet kosztów dojazdu lub robocizny w sytuacji zniszczenia dowolnego przedmiotu, znajdującego się w ubezpieczonym mieszkaniu. Część towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia wypłatę odszkodowania nawet w sytuacjach, w których doszło do szkody w wyniku rażącego niedbalstwa (zaniedbania) osoby ubezpieczającej mieszkanie. Za tego typu rozwiązania zazwyczaj trzeba zapłacić odpowiednią większą sumę, ale posiadanie tego typu polisy może zapewnić spokój i pomoc w wielu sytuacjach, które trudno przewidzieć.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty