Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Najemco, ubezpiecz mieszkanie, które wynajmujesz

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Najemco, ubezpiecz mieszkanie, które wynajmujesz

Bez dwóch zdań, jeżeli decydujesz się na wynajęcie mieszkania, powinieneś pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia, jako najemca. Dzięki temu, zabezpieczysz swój portfel przed prawdziwym bankructwem, gdy dojdzie do zdarzenia losowego. W obrębie mieszkania może dojść do wielu tragedii, takich jak zalanie, pożar czy kradzież. Warto chronić swój budżet przed koniecznością pokrycia takich szkód z własnej kieszeni. Mając ubezpieczenie, nie trzeba będzie się o to martwić.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

OC najemcy

Każda osoba najmująca mieszkanie powinna wykupić OC w życiu prywatnym chroniące je przed pokrywaniem kosztów związanych z wyrządzonymi szkodami. Czasem przez przypadek można uszkodzić podłogę lub szafkę. Warto chronić się przed takimi sytuacjami i posiadać stosowne ubezpieczenie OC. Na pewno można będzie wtedy spokojnie mieszkać w takim lokalu i nie martwić się, że jeżeli coś się zepsuje, nie będziemy w stanie zapłacić za naprawę. Dzięki temu, że będziesz posiadał takie OC, zabezpieczysz się przed roszczeniami ze strony właściciela mieszkania. Wszystkie szkody zostaną sfinansowane z takiego ubezpieczenia, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć. Czasem w końcu można dojść do sytuacji nieumyślnej, jak zalanie mieszkania poprzez nie zakręcenie kranu, czy też awarię instalacji. Dzięki posiadaniu takiego ubezpieczenia, nie trzeba będzie pokrywać kosztów z własnej kieszeni. Na pewno każdemu taka sytuacja odpowiednio przypadnie do gustu.

Ubezpieczenie od kradzieży

Najemca mieszkania przede wszystkim powinien zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty kradzieży z włamaniem, szczególnie, jeżeli większość rzeczy znajdujących się w domu należy do wynajmującego. Dzięki temu, nie trzeba będzie oddawać pieniędzy za skradzione rzeczy. Wszystko pokryje wykupione ubezpieczenie, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć. Na pewno można będzie wtedy spokojnie mieszkać w takim mieszkaniu bez ryzyka, że gdy dojdzie do kradzieży będzie to równało się z bankructwem ze strony najemcy. Warto więc zdecydować się na taką ochronę. Na pewno będzie się lepiej żyło z świadomością, że ma się takie dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu nie trzeba obawiać się o swoje finanse, gdyby doszło do kradzieży w mieszkaniu. Na pewno takie rozwiązanie dla każdego będzie niezwykle korzystne. Można będzie się z niego odpowiednio cieszyć bez dwóch zdań. Nie ma takiej opcji, aby mogło być inaczej.

OC nie tylko na mieszkanie

Pamiętaj, że jeżeli posiadasz OC w życiu prywatnym, to nie chroni Cię ono jedynie podczas wynajmowania mieszkania. Masz ochronę także w różnych innych sytuacjach, na przykład podczas zdarzeń na stadionie czy innym miejscu publicznym. Zazwyczaj koszt takiej polisy jest niski, bo wynosi zaledwie 80 zł . Pozwala jednak na pokrycie szkód osobistych i rzeczowych na kwotę nawet do 100 tysięcy złotych. Dzięki temu, można będzie cieszyć się z tego, że jesteśmy chronieni w wielu sytuacjach. Pozwoli to nie martwić się, że jeżeli coś złego się stanie, to za wszystko będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty