Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Od czego zależą zniżki w ubezpieczeniach?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Widok ładnego i ubezpieczonego mieszkania

Ubezpieczenie własnego życia, zdrowia i majątku to niezwykle ważna sprawa. Chcąc jednak wykupić polisy na wszystkie te sfery życia, trzeba by było wydać naprawdę dużo pieniędzy. Każda polisa kosztuje, a składki, choć korzystne, w sumie dają całkiem sporą kwotę. Zniżki są więc bardzo korzystnym i niewątpliwie zachęcającym rozwiązaniem, które powoduje, że wykupienie ubezpieczeń staje się znacznie łatwiejsze i bardziej dostępne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zniżki i zwyżki w ubezpieczeniach

Ubezpieczenia majątkowe wyceniane są na bazie kilku różnorodnych czynników. W grę wchodzą sumy ubezpieczenia, zakres polisy i liczba objętych ochroną ryzyk, ale nie tylko. Uwzględniane są również zwyżki i zniżki. Zwyżki otrzymuje każdy, kto ma za sobą historię szkód i wypłacanych odszkodowań. Jest to szczególnie dostrzegalne w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych. Każda zanotowana wypłata z odszkodowania to zwyżka na kolejnej zawartej polisie. Natomiast, każda polisa, która przebiegnie przez cały okres bez zdarzeń ubezpieczeniowych to szansa na zniżkę. Warto mieć to na uwadze, choć oczywiście na pewne zdarzenia nie ma się po prostu wpływu.

Zniżki w ubezpieczeniach - od czego zależą?

Zniżki w ubezpieczeniach, jak już wspomniano, zależą w dużej mierze od historii ubezpieczeniowej. Na tym jednak nie koniec, a na samą historię nie bardzo ma się wpływ. Jeżeli coś się stanie, to się stanie i nie da się tego zmienić. W przypadku ubezpieczeń mieszkaniowych znaczenie ma jednak również poziom zastosowanych zabezpieczeń. Jeżeli drzwi wejściowe są antywłamaniowe lub mają zamki antywłamaniowe z atestami, to wówczas za ryzyko kradzieży można uzyskać zniżkę na składce. Jest to spowodowane tym, że wzrost zabezpieczenia powoduje, że szansa na wystąpienie ryzyka jest mniejsza, a co za tym idzie można nieco taniej takie ryzyko wycenić. Pomalowanie domu farbą niepalną, z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi to kolejny sposób na uzyskanie zniżek przy ubezpieczeniu domu. Taka farba zdecydowanie zmniejsza szanse na powstanie i rozprzestrzenianie się pożaru. Dzięki niej, dom jest znacznie bardziej zabezpieczony przed tego rodzaju ryzykiem, jest więc przez to również mniejsza szansa, że coś się złego stanie. Mniejsze ryzyko jest niżej wycenione. Zniżki można uzyskać również wprowadzając inne zabezpieczenia do konstrukcji czy wyposażenia swojego mieszkania. Im więcej rozwiązań, które zmniejszają ryzyko wystąpienia szkody, tym większe zniżki można uzyskać. To bardzo korzystne rozwiązanie. Nie tylko podnosi bezpieczeństwo samego mieszkania, jego użytkowania i w ogóle istnienia, ale również pozwala na to, by nieco taniej zapłacić za polisę ubezpieczeniową, a to dodatkowa i bardzo wymierna korzyść.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty