Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Ubezpieczenie domu - na co zwracać uwagę przy wyborze oferty?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
ubezpieczenie domu - na co zwracać uwagę przy wyborze oferty?

Ubezpieczenie domu to niezwykle ważny element zabezpieczenia swojego majątku, a tym samym swojej przyszłości. Nieszczęśliwych zdarzeń nie da się przewidzieć. Skoro tak, nie da się im również zapobiec. Myśląc jednak perspektywicznie, można zapobiec ich potencjalnym skutkom finansowym. Tak właśnie działa ubezpieczenie domu. Pozwoli poradzić sobie nawet z najtrudniejszym zdarzeniem, a największa strata finansowa nie będzie aż tak dotkliwa.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

 

Czym jest ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu to nic innego, jak forma zabezpieczenia swojego majątku przed niespodziewanymi zdarzeniami. Dzięki niewielkiej składce, która opłacana jest na cały rok z góry można zyskać spokojny sen, poczucie bezpieczeństwa i pewność, że żadna sytuacja nie jest bez wyjścia. To bardzo ważne. Ubezpieczenie domu to również doskonałe wsparcie w trudnej sytuacji, które zjawia się idealnie na czas.  

Zakres ryzyka

Wybierając dla siebie ofertę ubezpieczenia domu trzeba w pierwszej kolejności określić zagrożenie, które ma zostać objęte ochroną. Każda polisa obejmuje inny zakres ryzyk. To oznacza, że różne zagrożenia są objęte ochroną. Zasadniczo, większość polis w ramach podstawowej ochrony oferuje ubezpieczenie od zalania i pożaru. Można tutaj dodatkowo dołączyć ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, zalania powodziowego czy uderzenia pioruna. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należałoby rozważyć, co rzeczywiście zagraża w danym miejscu (czy są to np. tereny zalewowe) i polisą ubezpieczeniową objąć tylko to, co potencjalnie może się zdarzyć.

Zakres świadczeń

Bardzo ważną kwestią są też świadczenia, jakie oferuje ubezpieczenie. Czy możliwe jest ubezpieczenie stuprocentowej wartości domu? Kto i w jaki sposób wycenia wartość domu? Czy w razie zdarzenia można uzyskać pieniądze, które całkowicie pokryją koszty remontu, odnowienia lub odkupienia utraconego majątku? Odpowiedzi na te pytania decydują o użyteczności ubezpieczenia. Im więcej polisa może pokryć, tym bardziej jest ona skuteczna i wartościowa.

Umowy dodatkowe

Wybierając ubezpieczenie domu warto zwrócić swoją uwagę na umowy dodatkowe. To one gwarantują rozszerzenie podstawowej ochrony o dodatkowe aspekty. Może to być ubezpieczenie mieszkańców lub dodatkowe ubezpieczenie majątku. Należy się zastanowić, jakie opcje dodatkowe mogą być przydatne i poszukać polisy, która je oferuje. Można też porównać interesujące oferty i zobaczyć, która z nich zawiera również ciekawe opcje dodatkowe.

Firma ubezpieczeniowa

Nie bez znaczenia jest również towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje polisę. Im lepiej znane i cieszące się lepszą opinią, tym większa pewność, że w razie zdarzenia dojdzie do wypłaty świadczenia. Warto też poczytać opinie dotyczące różnych towarzystw. Znaczenie ma czas wypłaty świadczenia, poziom skomplikowania spraw formalnych i obsługa klienta. Jeżeli towarzystwo cieszy się pozytywną opinią, warto mu zaufać i powierzyć mu troskę nad swoim majątkiem. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie domu należy zwrócić uwagę na wiele różnorodnych aspektów, przy czym żaden z nich nie jest mniej ważny od pozostałych. Wszystkie decydują o jakości polisy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty