Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Ubezpieczenie domu od klęsk żywiołowych - zakres i możliwość ubezpieczenia

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
ubezpieczenie domu od klęsk żywiołowych zakres i możliwość ubezpieczenia

Dom to często spełnienie życiowych marzeń. Wiele lat poświęcenia, zaangażowania i odmawiania sobie wielu przyjemności, owocuje pięknym domem. To dorobek nie tylko lat, ale wręcz dorobek życia danej rodziny. To zwieńczenie trudów, które staje się oazą i azylem. Jest to jednak miejsce, którego nie da się uchronić przed działaniem różnorodnych warunków atmosferycznych, przed nieszczęśliwymi zdarzeniami czy wpływem klęsk żywiołowych. Można go natomiast ochronić przed ich skutkami i warto to robić.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czym są klęski żywiołowe

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czym są klęski żywiołowe, przed którymi ma chronić polisa. Klęski żywiołowe to działanie natury, przyrody, które powoduje, że dom i jego elementy ulegają zniszczeniu lub uszkodzeniu. Takie zjawiska jak tornado, huragan, grad, powódź czy susza, coraz częściej pojawiają się w strefie klimatycznej, w której leży Polska. To oznacza, że te zdarzenia również coraz bardziej zagrażają różnym nieruchomościom. Klęski żywiołowe niosą ze sobą bardzo poważne szkody, a straty finansowe często są bardzo trudne do odrobienia. Właśnie w takiej chwili ubezpieczenie domu na wypadek klęski żywiołowej może się okazać niezwykle praktyczne i korzystne.

Zakres ubezpieczenia

Jeżeli dom znajduje się na terenach zagrożonych klęskami lub właściciel obawia się takiego zdarzenia, warto zdecydować się na wykupienie polisy, która przejmie odpowiedzialność finansową za straty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jednak dobrze się zastanowić, jaki powinien być zakres danego ubezpieczenia. Co powinno zawierać i jaka kwota powinna stanowić jego wartość. To ważne, by ubezpieczenie obejmowało ochroną nie tylko mury i stałe elementy budynku, które mogą ucierpieć w czasie klęski, ale również:

  • ogrodzenie
  • działkę
  • ruchomości

To wszystko ma ogromne znaczenie. Jeżeli ubezpieczenie ma spełniać swoją funkcję musi być odpasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego ubezpieczonego. Z drugiej strony, znaczenie mają również kwoty, które oferuje ubezpieczyciel. Powinny pokrywać 100% oczekiwań klienta. Nie zawsze jest to możliwe. Wówczas trzeba szukać takiego rozwiązania, które pokryje maksymalnie dużą ich część. Zadaniem ubezpieczenia jest bowiem niwelowanie skutków zdarzenia. To możliwe jest tylko poprzez zaspokojenie roszczeń. Uzyskanie ubezpieczenia na wypadek klęsk żywiołowych jest jak najbardziej możliwe realne. Ważne jednakże, by odpowiednią dla siebie ofertę wybrać maksymalnie starannie. Warto przeanalizować, co dokładnie dane towarzystwo rozumie pod pojęciem klęski żywiołowej, jak jest ona w danym miejscu interpretowana i definiowana. Dalej, ważne również by ubezpieczyć te klęski, które rzeczywiście stanowią zagrożenie. Zakres polisy może być zróżnicowany, warto jednak dążyć do tego, by nie były to wyłącznie mury i stałe elementy. Użyteczne ubezpieczenie pomoże po zdarzeniu odzyskać utracony majątek. Warto dążyć do tego, by takie właśnie ubezpieczenie znaleźć.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty