Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Ubezpieczenie od wiatru i wichury

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
ubezpieczenie-od-wiatru-i-wichury-2

Ubezpieczenie nieruchomości na wypadek wiatru i wichury to bardzo ważny element ubezpieczenia mieszkaniowego. Pozwala uchronić się przed skutkami silnych wiatrów, które w ostatnim czasie ze szczególnym natężeniem nawiedzają nasz kraj. Dzięki polisie ubezpieczeniowej odbudowanie zniszczonego domu nie stanowi już tak dużego kłopotu, ponieważ są na to środki finansowe, które pochodzą właśnie z ubezpieczenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie domu od wiatru i wichury

Ubezpieczenie domu to polisa nieobowiązkowa. Właściciel nie musi jej wykupować, ale wskazane jest jednak jej posiadanie. Dzięki polisie wszelkie straty finansowe poniesione z powodu różnorodnych zdarzeń losowych, nie obciążają budżetu właściciela nieruchomości. Z ubezpieczenia otrzymuje wypłatę, która pozwoli na odkupienie zniszczonych rzeczy lub odbudowanie uszkodzonej konstrukcji. To bardzo ważne i przydatne rozwiązanie. Jednocześnie, taka polisa to bardzo ważny element zabezpieczenia swoich bliskich, polisa powoduje, że nie zostaną oni pozostawieni sami sobie, a pieniądze z ubezpieczenia są naprawdę ogromną pomocą. Wśród właścicieli nieruchomości stopniowo rośnie świadomość dotycząca tego rodzaju ubezpieczeń. Co za tym idzie, coraz więcej osób decyduje się na ich wykupienie. Dzięki temu coraz mniej osób długotrwale cierpi z powodu strat finansowych poniesionych przez działanie żywiołów.

Ryzyka ubezpieczeniowe a ubezpieczeniu od wiatru i wichru

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania trzeba brać pod uwagę różnorodne ryzyka ubezpieczeniowe. Pod pojęciem ryzyk znajdują się zagrożenia, które mogą spowodować, że dane mieszkanie lub dany dom ulegnie zniszczeniu. Wśród ryzyk podstawowych, które zawarte są w każdym ubezpieczeniu znajduje się pożar i zalanie. Można jednak zdecydować się na rozszerzenie tego zakresu i wykupienie polisy, która pozwoli ochronić również na wypadek powodzi, nawałnic, zalania poprzez wody opadowe, przepięcia czy uderzenia pioruna. Tak szeroki zakres gwarantuje nie tylko pełną ochronę, ale również daje kompleksowe poczucie bezpieczeństwa. Cokolwiek się stanie, poszkodowani otrzymają wypłatę, co pozwoli im wrócić do normalnego życia. Ciekawym ubezpieczeniem jest tu ochrona na wypadek wiatru i wichury. To, czym jest wichura należy sprawdzić przed zawarciem polisy ubezpieczeniowej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Każde towarzystwo inaczej może definiować wichurę, a to właśnie od tej definicji zależy, czy pieniądze zostaną wypłacone czy nie.

Wiatr i wichura jako klęski żywiołowe

Wiatr i wichura to zjawiska pogodowe, które polegają na intensywnych i silnych ruchach powietrza. Ruchy te muszą mieć określoną prędkość, by mogły zostać zakwalifikowane jako ryzyka ubezpieczeniowe. Jednocześnie, żeby doszło do wypłaty świadczenia z tytułu ich działania, stacje meteorologiczne muszą potwierdzić ich występowanie na danym terenie we wskazanym przez ubezpieczonego czasie. Oznacza to, że jedynie udokumentowane i udowodnione działanie wichury stanowi rzeczywiście podstawę do wypłaty odszkodowania. W przeciwnym razie, towarzystwo może wycofać się ze swojej odpowiedzialności. Prędkość wiatru, który jest podstawą do wypłaty odszkodowania, jest wyrażona w metrach na sekundę. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jest zawsze zawarta informacja na ten temat. Trzeba więc ją sprawdzić, ponieważ dzięki temu można w przyszłości uniknąć nieporozumień. W tym zakresie warto zdecydować się na tę polisę, która przyjmuje odpowiedzialność nawet, gdy wiatr nie jest zbyt silny. Różnice w podawanych prędkościach są czasem nawet dwukrotne, warto więc poświęcić trochę czasu na porównanie ofert i dokonanie najbardziej korzystnego wyboru. Ubezpieczenie od wiatru i wichury to bardzo ważny element ubezpieczenia nieruchomości. Przede wszystkim zabezpiecza dom, na wypadek zerwania dachu lub uszkodzenia konstrukcji domu, a naprawa tych elementów bywa bardzo kosztowna. Uzyskanie pieniędzy na jej wykonanie to ogromna pomoc i niezwykłe wsparcie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty