Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia domu i mieszkania

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ubezpieczenie zwierząt domowych

Zwierzęta domowe często traktowane są niemalże jak prawdziwi domownicy. Mają swoje miejsce, szanowane są ich przyzwyczajenia. Właściciele przemawiają do nich jak do ludzi. Taka miłość nie rodzi się bez powodu. Zwierzęta domowe zżywają się ze swoimi właścicielami, a właściciele z nimi. Właśnie dlatego troska o dobro zwierzaków powoduje, że właściciele również dla nich decydują się wykupić ubezpieczenie

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie zwierząt

Ogólnie, historia ubezpieczania zwierząt jest stosunkowo długa. Jednakże początkowo ubezpieczane były przede wszystkim zwierzęta hodowlane. Bierze się to przede wszystkim z tego, że były one traktowane, jako element majątku rolnika i ubezpieczane były w ramach właśnie ubezpieczenia rolniczego. Nie jest to bez uzasadnienia. Zdarzają się różne wypadki, a rolnik, któremu zginą wszystkie świnie czy wszystkie krowy jest naprawdę straty. W takiej chwili ubezpieczenie okazuje się bardzo pomocne. Ubezpieczenie zwierząt domowych, takich jak pies i kot jest jednak nowością i nie od początku było ono dostępne na polskim rynku. Początek tego rodzaju ubezpieczeń to oczywiście Stany Zjednoczone i kraje Europy Zachodniej. Dziś również w Polsce ubezpieczenie psa i kota jest nie tylko możliwe, ale przede wszystkim bardzo łatwe.

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie zwierząt domowych to bardzo zróżnicowana polisa obejmująca bardzo różnorodne ryzyka. Jednakże, co najważniejsze, jest to polisa dopasowana przede wszystkim do potrzeb i oczekiwań oraz do ryzyk, na jakie narażeni są właściciele czworonogów. Ubezpieczenie OC dla właściciela. To w sumie bardziej ubezpieczenie właściciela niż psa, ale chroni też w dużym stopniu zwierzę. Pies to pies i nawet najłagodniejszy może się na coś zdenerwować. Warto mieć to na uwadze i ubezpieczyć się od OC. Dzięki temu, w razie gdyby jednak pies kogoś pogryzł pieniądze z polisy będą mogły posłużyć do wypłaty odszkodowania za to zdarzenie. Ubezpieczenie kosztów leczenia to drugi element ubezpieczenia dla zwierzaka. To rozszerzenie polisy o bardzo ważne aspekty. Dzięki temu ewentualne leczenie zostanie sfinansowane z pieniędzy z ubezpieczenia. Warto wziąć to pod uwagę. Leczenie psa czy kota bywa bowiem bardzo kosztowne. W ramach tego ubezpieczenia, pokrywane są również koszty pochówku pupila. Rozszerzone ubezpieczenie to dodatkowo finansowanie pobytu psa lub kota w hotelu zwierzęcym, gdyby zaszła taka potrzeba, na przykład z powodu rekonwalescencji. To również wypłata świadczenia w przypadku zaginięcia czworonożnego przyjaciela. Koszty prowadzonej akcji poszukiwawczej są wówczas pokrywane właśnie z odszkodowania. To ważny element, ponieważ koszty te bywają czasami bardzo wysokie.

Zawarcie ubezpieczenia

Zawarcie ubezpieczenia nie jest skomplikowane. Niektóre towarzystwa oferują je jako dodatkowy element przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania, inne oferują jako odrębną polisę. Wystarczy zapoznać się z obowiązującymi zasadami i ubezpieczyć swojego ulubieńca. Koszty też nie są bardzo wysokie, więc ogólnie jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Ubezpieczenie zwierząt domowych pozwala chronić nie tylko właściciela, ale przede wszystkim właśnie czworonożnego ulubieńca przed skutkami różnych zdarzeń losowych. Ułatwia właścicielowi sfinansowanie ewentualnego leczenia lub zorganizowania akcji poszukiwawczej w przypadku zagubienia zwierzaka.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty