Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Czym jest ubezpieczenie kl?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Kobieta w szpitalu korzysta z ubezpieczenia kl

Ubezpieczenie kosztów leczenia, czyli tak zwane KL, to jedna z opcji ubezpieczenia turystycznego. Wybierając się za granicę, warto się na to ubezpieczenie zdecydować, warto je dla siebie wykupić, ponieważ jego działanie i znaczenie może się okazać naprawdę bezcenne. Trudno sobie wyobrazić bowiem, jak wielkie i jak bardzo znaczące mogą być koszty leczenia zagranicznego, jeżeli trzeba je opłacić z własnej kieszeni.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie kosztów leczenia KL

Jednym z ważniejszych elementów w polisie turystycznej jest właśnie wspomniane ubezpieczenie kosztów leczenia. Dlaczego jest ono tak ważne? Ubezpieczenie kosztów leczenia to polisa bardzo szeroka, rozbudowana i uwzględniająca kilka różnorodnych zdarzeń, do których może dojść w trakcie pobytu za granicą. Z powodu różnicy temperatur, czy panującego w miejscu docelowym klimatu można na przykład się przeziębić. Nie jest to poważna choroba, ale wymaga wizyty u lekarza, wymaga podjęcia leczenia – a to są już koszty. Za każde spotkanie z lekarzem w czasie pobytu za granicą trzeba zapłacić. Oczywiście, koszty są wyliczane zgodnie z obowiązującym w danym kraju cennikiem usług medycznych. Oczywiście, taka jednorazowa wizyta u lekarza nie powinna być bardzo kosztowna. Jeżeli jednak w czasie pobytu za granicą dojdzie do poważniejszego zdarzenia. Na przykład, turysta zostanie potrącony przez samochód lub na skutek innego wypadku dozna poważnych obrażeń, a leczenie będzie wymagało serii badań i hospitalizacji? Za każdy dzień pobytu w szpitalu ten turysta będzie musiał zapłacić z własnych pieniędzy. Każda konsultacja lekarska i każde badanie przeprowadzone w szpitalu będzie się dla niego wiązało z kosztami, a te już nie są małe. Opłata za hospitalizację może sięgać nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych, a to już jest bardzo odczuwalna kwota. Jeżeli do tego zajdzie konieczność przeprowadzenia operacji, to koszty wzrosną do kwoty nawet kilkuset tysięcy- zależnie od tego, jak poważna i jak skomplikowana to będzie operacja. Znaczenie ma również kraj, w którym trzeba będzie podjąć leczenie. W krajach zachodnich leczenie jest nieco droższe, a do tego dochodzi jeszcze konieczność przewalutowania pieniędzy. Tam, gdzie złotówka ma słabszą pozycję wobec lokalnego pieniądza, koszty leczenia dla Polaków będą w praktyce jeszcze wyższe.

Ubezpieczenie kl a ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która składa się z kilku różnorodnych elementów. W jej skład może wchodzić ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie akcji ratowniczej lub poszukiwawczej, ubezpieczenie bagażu czy assistance. Zależnie od potrzeb, oczekiwań, wymagań i możliwości finansowych warto wybrać takie rozwiązanie ubezpieczeniowe, które będzie spełniało maksymalnie wiele oczekiwań i zabezpieczało jak najbardziej różnorodne potrzeby. Tylko takie bowiem pozwoli rzeczywiście uchronić się na wypadek różnych okoliczności i sprawi, że polisa ubezpieczeniowa będzie użyteczna, praktyczna i korzystna. Mając ubezpieczenie można wszystkie powyższe koszty opłacić z pieniędzy z polisy. To doskonałe rozwiązanie, które powoduje, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty leczenia, a ubezpieczony turysta nie będzie musiał przeznaczać na to swoich prywatnych pieniędzy. Zabezpiecza się w ten sposób przed wydatkami, które co prawda można oszacować, ale trudno jednoznacznie rozliczyć, co jednak ważniejsze, trudno je pokryć z własnych pieniędzy. Mało kto bowiem dysponuje kilkudziesięcioma tysiącami złotych na zagraniczne leczenie. Ubezpieczenie daje więc poczucie bezpieczeństwa i powoduje, że pobyt za granicą staje się przyjemniejszy i mniej stresujący.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty