Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Czym jest ubezpieczenie rodzinne?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Rodzina z ubezpieczeniem grupowym

Ubezpieczenia na życie to bogactwo różnorodnych ofert, wśród których dostępne są ubezpieczenia zarówno indywidualne, jak i rodzinne. To, która polisa jest korzystniejsza i z której warto skorzystać, zależy w dużej mierze od tego, jakie są potrzeby i oczekiwania ubezpieczającego się klienta. Niejednokrotnie będzie bowiem tak, że dla każdego klienta, inne rozwiązanie będzie bardziej korzystne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie rodzinne na życie

Ubezpieczenie rodzinne jest to pewna forma ubezpieczenia na życie. Z tą różnicą, że nie dotyczy ono wyłącznie jednego ubezpieczonego, a całej jego rodziny. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy członkowie muszą mieć dokładnie taką samą polisę. Oznacza to wyłącznie tyle, że w ramach jednego ubezpieczenia mogą być objęci ochroną wszyscy członkowie jednej rodziny. Jednocześnie, wiele spośród firm oferujących ubezpieczenia na życie właśnie w opcji rodzinnej, chcąc zachęcić klientów do ubezpieczania wszystkich swoich bliskich, proponuje zniżki za każdego kolejnego ubezpieczonego. W efekcie ubezpieczenie jest nie tylko kompleksowe, ale również tańsze. Bardzo ważne jest to, co wchodzi w zakres takiego ubezpieczenia dla rodziny. Jest to przede wszystkim polisa na życie oraz dowolne rozszerzenie na zdrowie. Polisa na życie nie musi być, jak wspomniano, jednakowa dla wszystkich ubezpieczonych. Dorośli, którzy są odpowiedzialni nie tylko za dzieci, ale również za zobowiązania finansowe, w tym również niejednokrotnie za kredyt, mogą więc mieć ubezpieczenie na życie na wyższą kwotę, dzięki temu dzieci nie zostaną obciążone długami. Dzieci natomiast, jako, że nie zaciągają żadnych zobowiązań, mogą mieć wykupioną polisę na niższą kwotę.

Ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny

Ubezpieczenie rodzinne zdrowia, zwykle bywa w takich polisach zróżnicowane. Inna jest oferta dla dzieci i inna dla dorosłych. Jest to uzasadnione zupełnie odmiennymi potrzebami. Dzieci zapadają na inne choroby w wieku dziecięcym i w okresie dorastania niż dorośli, którzy muszą się liczyć z zupełnie innymi zagrożeniami. Właśnie dlatego ubezpieczenie zdrowotne rodzinne musi być zróżnicowane. Takie elementy, jak pobyt w szpitalu, czy operacje będą oferowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jednakże to, jakie operacje będą objęte ochronę, to może się już znacznie różnić. Podobnie, jak ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób. Dzieci i dorośli zostaną nim objęci, ale w gronie poważnych chorób dziecięcych będą zupełnie inne jednostki i w gronie chorób dorosłych będą inne.

Ubezpieczenie dla rodziny – wady i zalety

Warto też rozważyć wady i zalety takiego rozwiązania. Z pewnością korzystne jest to, że jednym dokumentem ubezpieczeniowym może być objęta cała rodzina. To oznacza, że wystarczy pamiętać jeden numer ubezpieczenia i przechowywać jedną polisę. Nie trzeba zbierać i pilnować całej gamy dokumentów. W przypadku polis, gdzie rodzina może zostać ubezpieczona ze zniżką, jest to również korzyść finansowa. Takie samo ubezpieczenie, ale w wersji indywidualnej będzie po prostu droższe. Wadą takiego ubezpieczenia jest to, że jeżeli osoba, która jest ubezpieczającym, czyli opłaca składkę, zrezygnuje z polisy lub umrze, wszyscy pozostali ubezpieczeni mogą również stracić ochronę. Zawieranie zaś nowego ubezpieczenia, po wielu latach będzie się wiązało z innymi kosztami, im ubezpieczony jest starszy, tym droższa będzie polisa. Ubezpieczenie rodzinne to rozwiązanie korzystne, opłacalne i bardzo wygodne. Pozwala objąć ochroną całą rodzinę w prosty i bardzo wygodny sposób.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty