Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Sporty ekstremalne a ubezpieczenie NNW i na życie

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Sporty ekstremalne a ubezpieczenie NNW i na życie

Któż z nas nie marzy o uprawianiu sportu ekstremalnego? Sprawmy, aby nie było to wyłącznie marzenie!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sport zarówno ekstremalny, jak i zwykły spacer czy pływanie to nie tylko świetna zabawa. To także znaczne poprawienie naszego samopoczucia, kondycji, a przede wszystkim zdrowia. Pamiętać należy przede wszystkim o odpowiednim treningu przed jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym. Tylko dzięki temu unikniemy poważnych kontuzji.

Ubezpieczenie dla uprawiających sporty ekstremalne

Warto mieć również na uwadze, iż każdy sport ekstremalny naraża nas na wielkie niebezpieczeństwo. Ochrona, jakim jest ubezpieczenie powinna być nieodłącznym elementem sportu o podwyższonym ryzyku. Bądźmy świadomi naszych decyzji i zabezpieczmy się przed ewentualnymi problemami! Z szerokiej oferty Towarzystw Ubezpieczeń skorzystać mogą między innymi osoby uprawiające kolarstwo górskie, sporty lotnicze czy parkour. Czasem zwykła ochrona NNW może okazać się niewystarczająca. Największy wpływ na podstawowe ubezpieczenie ma to, czy sport ekstremalny uprawiamy wyłącznie amatorsko, czy też zawodowo. Jeśli planujemy wyjazd na tle amatorskim w zupełności wystarczy pakiet turystyczny. Obejmuje on między innymi koszty leczenia, NNW oraz OC. Jeśli natomiast planujemy uprawiać sport ekstremalny poza wyznaczonymi do tego granicami, bezwzględnie należy wykupić dodatkową polisę dotyczącą sportów właśnie tego typu. Pamiętajmy, że większość polis turystycznych może zostać rozszerzonych o ten właśnie produkt. Składka może okazać się niestety wyższa nawet o 300% od zwykłej polisy, jednak zauważmy, że chodzi tu o nasze zdrowie! Naszej uwadze nie powinno również umknąć ustalenie dyscyplin sportowych, które w Ogólnych Warunkach Umowy uznane będą za ekstremalne.

  • Podstawową zaletą ubezpieczenia dotyczącego uprawiania sportów ekstremalnych jest to, że sami wybieramy czas ochrony, a także sumę ubezpieczenia. Ponadto to my decydujemy o dodatkowych świadczeniach. Pakiet ubezpieczenia tego rodzaju jest bardzo korzystny dla wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje pasje.
  • Odszkodowanie natomiast wypłacane jest w momencie, gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu osoby ubezpieczonej. Ponadto zagwarantowane jest zadośćuczynienie w przypadku śmierci sportowca oraz zwrot kosztów za protezy i inne środki pomocnicze.
  • Składka dotycząca ubezpieczenia ustalana jest zgodnie z pięcioma klasami ryzyka. Istotne jest przede wszystkim to, jaki rodzaj sportu uprawiamy.

Pamiętajmy, że czasem świetna zabawa może skończyć się dla nas fatalnie. Warto już wcześniej pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu, które choć finansowo zrekompensuje poniesione straty. Wiele osób uważa, że to, co robi jest w pełni bezpieczne. Jednak nie zawsze tak jest i należy o tym bezwzględnie pamiętać! Zacznijmy dbać o naszą przyszłość już teraz, bowiem nie wiadomo co może nas spotkać. Wydawać by się mogło, że zwykły upadek nie poniesie za sobą żadnych konsekwencji. Nie prawda! Zdarza się, że niegroźna kontuzja prowadzi do wielu miesięcy rehabilitacji. W takiej sytuacji ubezpieczenie jest nie tylko przydatne… To pewna pomoc!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty