Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie dentystyczne – polisa

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie dentystyczne – polisa

Ubezpieczenia prywatnej opieki medycznej to rozwiązania przeznaczone szczególnie dla osób, które cenią sobie nie tylko wysoką jakość usług medycznych, ale również komfort korzystania z nich, cenią sobie łatwy dostęp do lekarzy oraz szybkie i bezproblemowe działania medyczne. Taki standard można uzyskać wykupując prywatne ubezpieczenie medyczne. To polisa, która gwarantuje dostęp prywatny do lekarzy specjalistów różnych specjalności, gwarantuje dostęp do wysokiej klasy sprzętu medycznego oraz do profesjonalnej i prywatnej opieki dentystycznej.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Leczenie dentystyczne

Państwowa opieka medyczna oferująca leczenie dentystyczne ciągle pozostawia wiele do życzenia. Oferowane są brzydkie plomby słabej jakości, które wytrzymują bardzo krótki czas. Ich wygląd nie zachęca, jakość nie zachęca, ale to jest właśnie państwowa oferta. Z lepszych plomb nie można skorzystać, nawet jeżeli się dopłaci. Jedynym wyjściem pozostają wizyty prywatne. W prywatnym gabinecie wszystko jest przyjemniejsze. Począwszy od fotela dentystycznego, poprzez aranżację pomieszczenia, aż po miłego i sympatycznego dentystę, który stara się wyleczyć zęby bez zadawania niepotrzebnego bólu. Jednocześnie, można liczyć na to, że leczenie wykonane będzie bardzo precyzyjnie, starannie, a efekt będzie po prostu ładny i estetyczny. Leczenie prywatne to jednak dość spory wydatek. To wydatek rzędu ponad stu złotych, a przy bardziej skomplikowanych schorzeniach nawet kilkaset złotych. Chcąc doprowadzić wszystkie zęby do ładu trzeba więc dysponować sporą gotówką. Mało kto może sobie na to pozwolić. W takiej sytuacji pojawia się właśnie opcja ubezpieczenia medycznego z leczeniem dentystycznym.

Ubezpieczenie dentystyczne

Ubezpieczenie medyczne z leczeniem dentystycznym można porównać do swego rodzaju abonamentu. Jest to ubezpieczenie, które opłacane jest miesięcznie. Zależnie od wybranego wariantu, opłacana jest odpowiednia składka. Warianty są różne. Ze względu na ilość osób ubezpieczonych można wyróżnić ubezpieczenie

  • Indywidualne
  • Rodzinne

Ze względu na zakres ochrony znajduje się tutaj ubezpieczenie:

  • Podstawowe
  • Rozszerzone
  • Pełne

Te warianty uzależnione są oczywiście od firmy, która oferuje ubezpieczenie. Ważne jednak, by mieć na uwadze to, że zakres ubezpieczenia może być zróżnicowany. Opłacając co miesiąc polisę uzyskuje się uprawnienia do korzystania z prywatnej opieki medycznej i dentystycznej w wyznaczonych, współpracujących placówkach. Dzięki temu można wyeliminować wielomiesięczny czas oczekiwania na leczenie czy też opiekę w starym gabinecie na starym sprzęcie. Ubezpieczenie dentystyczne zawierane w ramach ubezpieczenia medycznego uprawnia do prywatnej wizyty u dentysty, leczenia w bardzo zróżnicowanym wymiarze bez konieczności opłacania każdej wizyty indywidualnie. Oczywiście, miesięczną składkę należy opłacać regularnie, niezależnie od tego, czy się będzie w tym miesiącu u lekarza czy nie. Najważniejsze jednakże jest to, że taka forma polisy to bardzo duża wygoda, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dostęp do lekarza jest ułatwiony i przyspieszony, a to w przypadku szwankującego zdrowia jest szczególnie istotne. Ubezpieczenie dentystyczne to rozwiązanie często dość kosztowne, ale w przeliczeniu na wizyty i opiekę, jaką jest się otoczonym okazuje się to bardzo korzystne nie tylko właśnie pod względem komfortu i samopoczucia, ale również pod względem finansowym.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty