Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie firmy budowlanej

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczona firma budowlana w trakcie budowy bloku mieszkalnego

Prowadzenie firmy budowlanej to ogromna odpowiedzialność. Odpowiedzialność, która dotyczy nie tylko realizacji wszystkich zleceń w terminie, ale również, dotyczy jakości tej realizacji. Wszystkie bowiem obiekty budowlane muszą spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. To bardzo istotna kwestia, szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że korzystać z nich będą przecież przez całe lata różni ludzie i nie można ich narażać na żadne zagrożenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej

Przede wszystkim, podstawowym ubezpieczeniem w firmie budowlanej powinno być ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej pozwala uchronić przedsiębiorcę przed ewentualnymi skutkami popełnionych przez niego lub jego pracowników błędów. Skutki tych błędów mogą być naprawdę bardzo poważne, a odszkodowanie, którego poszkodowani będą oczekiwać może sięgać nawet setek tysięcy złotych. Żadna firma budowlana nie jest w stanie opłacić tak dużych odszkodowań, dlatego, opiewające często na miliony ubezpieczenie OC stanowi tutaj doskonałe zabezpieczenie. Naturalnie, lepiej, żeby nie było w ogóle potrzeby korzystania z takiej polisy, lepiej nie popełniać błędów. Człowiek jest jednak tylko człowiekiem i błędy się niestety zdarzają. Właśnie dlatego, przed ich skutkami chroni dobrze dopasowana polisa.

Ubezpieczenia dodatkowe firmy budowlanej

Warto również rozważyć dodatkowe formy ubezpieczenia swoich usług, jeżeli prowadzi się firmę budowlaną. Wówczas cena OC w pakiecie z innymi ubezpieczeniami jest niższa. Można na przykład ubezpieczyć termin realizacji usługi. W budowlance bywa różnie i prace mogą się nieco w czasie przesunąć. Jeżeli w kontrakcie jest zapisany termin zakończenia prac i kara za każdy dzień opóźnienia, można zdecydować się na ubezpieczenie, które pozwoli pokryć powstałą w ten sposób karę. Oczywiście, przyczyna opóźnienia prac musi być obiektywna i niezależna od pracowników. Powodem opóźnienia, który uprawnia do skorzystania z ubezpieczenia muszą być warunki pogodowe lub inne sytuacje niezależne od człowieka. Jeżeli to będzie natomiast dwa tygodnie wolnego dla pracowników, to tego rodzaju opóźnienie nie zostanie uwzględnione przez polisę. Dodatkową formą ubezpieczenia jest również ochrona jakości wykonanych prac. Jeżeli w czasie odbioru pracy budowlanej okaże się, że są niedociągnięcia, materiał jest złej jakości, albo wykonanie pozostawia wiele do życzenia, wówczas polisa ubezpieczeniowa zadziała i naprawa strat czy niedociągnięć zostanie sfinansowana z pieniędzy z ubezpieczenia. W ten sposób przedsiębiorca nie traci pieniędzy na poprawki, nie ponosi ich kosztów z własnego, firmowego budżetu, a opłaca je za pomocą specjalnie do tego celu wykupionej polisy. Oczywiście to tylko przykładowe rozwiązania. Opcji może być znacznie więcej, wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań danego przedsiębiorcy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty