Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie firmy w pigułce

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Pracownicy ubezpieczonej firmy rozmawiają w trakcie spotkania

Ubezpieczenie własnej firmy to bardzo rozsądne i rozważne działanie, które powoduje, że można ochronić zdobyty i wypracowany do tej pory majątek, ale nie tylko. Dzięki polisie na firmę można również zabezpieczyć się przed ewentualną utratą przyszłych dochodów. Wystarczy racjonalnie zabezpieczyć swoją działalność, a jej prowadzenie natychmiast stanie się znacznie bezpieczniejsze.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie majątku firmy

Przede wszystkim ubezpieczenie firmy to ubezpieczenie jej majątku. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które decydują się na przejęcie odpowiedzialności w tym zakresie udostępniają zainteresowanym firmom różnorodne opcje, tak zwane klauzule, które powodują, że dla każdego przedsiębiorstwa można przygotować spersonalizowane i dopasowane ubezpieczenie, zgodnie z potrzebami, oczekiwaniami i realnymi ryzykami, które mogą danej firmie zagrozić.

Rodzaj ubezpieczenia a wielkość przedsiębiorstwa

Ubezpieczenie firmy powinno być dopasowane w pierwszej kolejności do wielkości przedsiębiorstwa. Są małe, średnie i duże firmy i dla każdej z nich towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały nieco inne propozycje. Wiąże się to przede wszystkim z potrzebami i oczekiwaniami, które w każdej z tych firm są nieco inne. Mało tego, w tym zakresie firmy różnią się również liczbą punktów, które mają zostać objęte ochroną. Jeżeli na przykład ktoś ma sieć sklepów rozmieszczonych po całym mieście lub w kilku pobliskich miastach, może chcieć ubezpieczyć wszystkie te sklepy, a nie tylko jeden czy na przykład główne biuro. To pierwsze kryterium, według którego powinno być wybierane właściwe ubezpieczenie firmy.

Ubezpieczenie a branża firmy

Drugim elementem, który należy wziąć pod uwagę jest branża i jej specyfika. O ile, każdą firmę można ubezpieczyć na wypadek pożaru i zalania, bo są to zdarzenia całkowicie niezależne od wykonywanej działalności, o tyle na przykład ubezpieczenie na wypadek przepięcia powinni wykupić przede wszystkim właściciele sklepów spożywczych i hurtowni spożywczych, które zajmują się sprzedażą produktów schłodzonych lub przechowywanych w lodówkach. Przepięcie powoduje bowiem, że lodówki i zamrażarki ulegają uszkodzeniu i przestają prawidłowo działać i funkcjonować. Przechowywane w nich produkty spożywcze zostaną rozmrożone i ogrzane, a przez to będą się nadawały wyłącznie do wyrzucenia. To dla właściciela firmy ogromne straty, których zrekompensowanie będzie z pewnością bardzo trudne. W przypadku sklepu jubilerskiego, ubezpieczenie na wypadek przepięcia nie będzie potrzebne, ale może się przydać ubezpieczenie towaru w transporcie, czy zabezpieczenie na wypadek włamania i kradzieży. Oczywiście, w przypadku jubilera suma ubezpieczenia tej kradzieży powinna być odpowiednio wysoka. Zadaniem tego ubezpieczenia jest bowiem zrekompensowanie ewentualnych strat wynikających z takiego zdarzenia.

Dopasowana polisa dla firmy

Precyzyjne ryzyka i formy zabezpieczenia, czyli tak zwane klauzule w ubezpieczeniu firmy są bardzo różnorodne i bardzo liczne. Dzięki temu dla każdego przedsiębiorstwa można skomponować zupełnie inne ubezpieczenie, którego specyfika będzie odpowiadała realnym i możliwym zagrożeniom, wynikającym ze specyfiki danej firmy. Tak duża liczba różnorodnych klauzul powoduje, że daną firmę można zabezpieczyć niemalże na wypadek każdego zagrażającego jej ryzyka. To prowadzi do zabezpieczenia majątku przedsiębiorcy i pozwala na uniknięcie ewentualnych strat. Oczywiście, taka polisa to również znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa prowadzenia działalności, co za tym idzie, mniejsze ryzyko i większe poczucie komfortu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty