Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie implantu ślimakowego

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczenie implantu ślimakowego

Implant ślimakowy to bardzo skomplikowane i niezwykle ważne urządzenie, które chorym pomaga uporać się z problemem niesłyszenia. Wszczepiany jest małym dzieciom, aby maksymalnie zniwelować skutki, jakie niedosłuch mógł spowodować w ich funkcjonowaniu. Trudności ze słyszeniem spowalniają proces uczenia się mówienia, rozwój mowy, często nawet mogą spowodować spowolnienie w ogólnym rozwoju fizycznym i psychicznym. Właśnie dlatego implant jest tak ważny. Małe dziecko może jednak doprowadzić do jego uszkodzenia, stąd właśnie ubezpieczenie urządzenia jest tak istotne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie implantu

Ubezpieczenie implantu ślimakowego to bardzo rzadkie ubezpieczenie i bardzo mało firm się tym zajmuje. Na rynku polskim najlepiej radzi sobie z tym Allianz, który swoją ofertę kieruje do wszystkich zainteresowanych takim ubezpieczeniem. Allianz przygotował swoją ofertę w połączeniu z firmą Medicus. Jest to ubezpieczenie roczne, składka też jest opłacana w skali roku. Jest to forma otwartego ubezpieczenia grupowego, do którego może przystąpić każdy, kto korzysta z takiego implantu. Koszt ubezpieczenia jest zróżnicowany. W dużej mierze zależy od rodzaju wszczepionego urządzenia. Na rynku dostępne są różne implanty, w różnej cenie i to właśnie ta cena wyjściowa wpływa na ostateczną wysokość składki.

Korzyści

Implant ślimakowy to urządzenie, które pozwala słyszeć dzieciom z głębokim niedosłuchem. W zasadzie jest to urządzenie, które daje tym dzieciom nowe życie. Poprawia jego jakość i powoduje, że w ogóle możliwe jest funkcjonowanie z implantem. Co ważne, jest to rozwiązanie, które bardzo skutecznie rozwiązuje problem niedosłuchu. Nie jest ono jednak bezpieczne i niestety, jest narażone na uszkodzenia, szczególnie gdy dzieci są małe i dynamicznie się bawią. O ile pierwszy implant można otrzymać w ramach refundacji, o tyle w przypadku jego uszkodzenia należy kolejny wszczepić za swoje pieniądze. Sama operacja nie jest tak kosztowna, jak urządzenie, za które należy zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Uszkodzenie urządzenia to koniec poprawnego słyszenia i koniec normalnego życia. Nikt nie zdecyduje się na to by odebrać dziecku komfort, który już miało. Właśnie dlatego ubezpieczenie implantów jest tak korzystne. Roczna składka gwarantuje, że w razie uszkodzenia, zostanie wypłacone odszkodowanie pozwalające kupić nowe urządzenie. Koszt takiego ubezpieczenia to od 300 do 600 zł rocznie. To kwota, która daje spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa. W konfrontacji z kilkudziesięcioma tysiącami jest to bardzo niska kwota, której opłacenie jest jak najbardziej korzystne. Warto ubezpieczyć implant ślimakowy. Niezależnie od wartości składki rocznej i tak jest to kwota wielokrotnie niższa niż koszt urządzenia. To kwota, którą w ciągu roku spokojnie można odłożyć i zgromadzić. W przypadku kosztów urządzenia, nie byłoby to takie proste.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty