Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie dla pilotów amatorów

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczenie na życie dla pilotów amatorów

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 26 marca 2013 roku na pilotów, skoczków oraz modelarzy nałożony został obowiązek posiadania ubezpieczenia cywilnego.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wiele Towarzystw Ubezpieczeń zdecydowało się przygotować odpowiednią ofertę dla osób uprawiających sport wysokiego ryzyka. Zakres podstawowy OC przygotowany dla osób uprawiających tego typu czynności obejmuje cały świat. Ponadto przewidziana jest ochrona dotycząca ryzyka uprawiania sportu także w ramach zorganizowanej sekcji zarówno w kraju, jak i za granicą. Marzenie, aby zostać pilotem dotyczy wielu osób. Jednak, aby móc wykonywać ten zawód należy przejść wiele szkoleń oraz spełniać szeroki zakres wymogów. Wiąże się on bowiem z wielką odpowiedzialnością, dlatego każdy musi przejść między innymi wiele badań. Ciągły hałas, niekomfortowe warunki pracy – to tylko nieliczne cechy codziennego życia pilota. Naszej uwadze nie powinno jednak umknąć to, iż każdy „kierowca” samolotu musi nabyć odpowiednie ubezpieczenie obowiązkowe. Wśród nich wyróżniamy ubezpieczenie obowiązkowe od odpowiedzialności cywilnej użytkownika statku powietrznego oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroniące od odpowiedzialności cywilnej względem pasażera. Ochrona ta dotyczy przede wszystkim uszkodzeń samolotu w trakcie kołowania, lotu, a nawet przeglądów czy napraw. Jak więc widzimy, na każdym pilocie spoczywa wiele obowiązków. Bierze odpowiedzialność często za liczne grono osób, ale musi również zapewnić ochronę sobie, uczestnikom lotu oraz maszynie. Warunki atmosferyczne bywają różne. Pogoda zmienia się często i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co może się wydarzyć. Czasem nawet najlepszy pilot może mieć problem z zapanowaniem nad wielką maszyną. W takiej sytuacji ubezpieczenie jest bezwzględnie konieczne! Pokrycie kosztów naprawy samolotu, czy straty moralne z pewnością przewyższą każdy budżet…

Jak się ma kwestia dotycząca pilotów amatorów?

Mianowicie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z często bardzo kosztownych latających statków powietrznych. Warto zauważyć, iż coraz więcej Towarzystw Ubezpieczeń decyduje się na ofertę obejmującą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz Aero Casco. Ochrona ta nie należy jeszcze do dość powszechnych. Jednak możliwość ubezpieczenia się dla pilotów - amatorów już istnieje. Z pewnością nikt z nas nie chciałby ponosić ogromnych kosztów związanych z eksploatacją maszyny. Dlatego realizując swoje marzenia warto od razu zacząć od ochrony. Jeśli nie możemy znaleźć ubezpieczenia w pełni spełniającego nasze oczekiwania, nie zniechęcajmy się! Czy dziś, czy jutro z pewnością każdy z nas znajdzie ochronę adekwatną do naszych oczekiwań. Pamiętajmy, że oferty na rynku polskim stale się zmieniają i dostosowywane są do wymagań klientów. Jeśli jednak uda nam się znaleźć odpowiednią ofertę dla pilota – amatora, skorzystajmy z niej! Każda ochrona jest w życiu ważna. Los płata różne i figle, tak więc powinniśmy się zabezpieczyć w każdy możliwy sposób. W dzisiejszych czasach Towarzystwa Ubezpieczeń to rzetelne firmy, które niosą pomoc swoim klientom w odpowiednim momencie ich życia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty