Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie dla seniorów

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie na życie dla seniorów

Ubezpieczenie na życie dla seniorów to bardzo ważna część ubezpieczeń na życie. Osoby starsze, ze względu na wiek i ze względu na ciążące na nich zagrożenia zdrowotne mają bardzo duże problemy z uzyskaniem dobrego i korzystnego ubezpieczenia, które pozwoliłoby im zabezpieczyć, już może nie do końca siebie, ale tym razem bliskich, na wypadek ich odejścia. Rozwiązaniem jest ubezpieczenie emeryta, które oferowane jest przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie na życie seniorów

Jest to propozycja skierowana do osób starszych, które nie mogą już zawrzeć indywidualnej polisy zdrowotnej dla siebie, ale chcą zabezpieczyć swoich bliskich na wypadek swojej śmierci. To polisa, która nie niesie ze sobą korzyści dla samego ubezpieczonego. Ona wspiera członków rodziny. Osoby starsze nieco inaczej podchodzą do kwestii życia i śmierci. Znacznie bardziej zdają sobie sprawę z tego, że życie jest ulotne i kruche i w każdej chwili może się skończyć. Wiedzą też, że ze śmiercią wiąże się konieczność zorganizowania pogrzebu – a to są już bardzo duże koszty. Chcą uchronić bliskich przed koniecznością ich poniesienia i właśnie dlatego szukają dla siebie dobrej polisy.

Polisa ubezpieczeniowa dla seniora

Polisa dla seniora to ubezpieczenie, które swoją ochroną obejmuje wyłącznie życie. Osoby starsze nie mogą liczyć na polisę chroniącą zdrowie. Jest to spowodowane znacznie większym ryzykiem zachorowania w tym wieku, ale nie tylko. Wielokrotnie są to osoby, które już są bardzo poważnie schorowane i po prostu objęcie ich ochroną jest zwyczajnie niemożliwe. Zasadą bowiem w ubezpieczeniach jest to, że ochroną obejmowane są osoby zdrowe, które nie cierpią na żadne schorzenia przewlekłe, ale też nie cierpiały w przeszłości na poważne zaburzenia zdrowotne.

Ubezpieczenie na życie dla seniora - korzyści

Jest to przede wszystkim zabezpieczenie finansowe dla bliskich osoby starszej. Składka za ubezpieczenie jest zróżnicowana. Zależy od tego, w jakim wieku jest dana osoba i na jak długo chce zawrzeć polisę. Niektóre firmy, jak PZU, proponują ubezpieczenia dożywotnie – tu trzeba się liczyć z nieco wyższą składką. Jednakże koszt tej miesięcznej składki bywa naprawdę korzystny wobec świadczenia, które może zostać w przyszłości wypłacone, a to ma ogromne znaczenie. Jeżeli bowiem bliscy zostaną wsparci kwotą nawet kilku tysięcy złotych, to już będzie to swego rodzaju pomocą i wsparciem i pozwoli na znacznie łatwiejsze zorganizowanie i sfinansowanie pożegnania.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty