Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym

Czy zastanawiacie się nad ubezpieczeniem na życie wraz z funduszem inwestycyjnym? Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które stawiają przede wszystkim na oszczędność. To właśnie takie rozwiązanie umożliwia pomnożenie funduszu kapitałowego. Wystarczy jedynie zakończyć umowę, aby odebrać zgromadzone dotychczas środki. Oferta ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym wydaje się wręcz idealna. Jednak czy na pewno?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oferta tego typu to wiele ukrytych kosztów, o których klienci często nie zdają sobie sprawy. Sama myśl rozmnożenia pieniędzy prowadzi do tego, iż niejednokrotnie nie dopytujemy o szczegóły. Przed zdecydowaniem się na podpisanie ubezpieczenia wraz z funduszem inwestycyjnym

  • Zawsze należy dokładnie zapytać naszego doradcę o koszty dotyczące zarządzania kapitałem.
  • Ponadto bardzo wysokie są opłaty likwidacyjne, o których wielokrotnie klienci nie są informowani.
  • Na ubezpieczenie ochronno–oszczędnościowe powinniśmy zdecydować się dopiero wtedy, gdy wszystkie warunki zostaną nam przedstawione jasno i dokładnie.
  • Warto również zdecydować się na usługi agencji ubezpieczeniowej, która cieszy się dobrą opinią oraz zaufaniem wśród klientów.

Jeśli jednak ważna jest dla nas zarówno ochrona, jak i oszczędność – powinniśmy się dokładniej przyjrzeć tego typu ofertom.

Warto pamiętać o tym, że suma ubezpieczenia wypłacana jest po śmierci niezależnie od czasu trwania umowy, co jest bardzo istotne! Część oszczędnościowa natomiast powinna zgadzać się z wysokością środków w oznaczonym czasie. Pamiętajmy, że stopy zwrotu z inwestycji nie zawsze są dodatnie. W takiej sytuacji warto powierzyć swoje finanse osobie godnej zaufania.

Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym ze zwrotem inwestycji

Bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na umowę, która gwarantuje ewentualny zwrot zainwestowanych środków. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie przyjrzeć się wszystkim szczegółom. Najważniejsze pytanie brzmi: kto i na jakich zasadach zapewnia nam zwrot inwestycji? Czasem umowa dotyczy wyłącznie części kwoty. Decydując się na ubezpieczenie UFK

  • Warto pamiętać, aby dobrać składkę i częstotliwość jej płacenia do swoich możliwości.
  • Dodatkowo należy dokładnie zapoznać się z warunkami dotyczącymi przedwczesnego zakończenia umowy. Czasem wiąże się to z utratą sporej sumy oszczędności. Jeśli zdecydujemy się wycofać oszczędności z UFK po upływie roku, możemy stracić nawet kilkadziesiąt procent oszczędności.
  • Ważne jest również, aby dokładnie dopytać jakie koszty ponosimy w związku z opłatami wstępnymi, manipulacyjnymi czy administracyjnymi.
  • Warto zauważyć, iż wysokość świadczenia wypłacanego z tytułu śmierci osoby ubezpieczonej bądź dożycie przez nią określonego wieku nie musi być dokładnie określone. Warunkiem koniecznym jest jednak ustalenie, iż świadczenie będzie adekwatne do bieżącej wartości jednostki UFK.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z Towarzystwem Ubezpieczeń, które dokładnie określi wszystkie zasady umowy.

Podsumowując, ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym to oferta dla osób, które pragną nie tylko zabezpieczyć finansowo swoją przyszłość. To również świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mnożyć swój kapitał. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie poznać wszystkie szczegóły umowy przed jej podpisaniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty