Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym

Wielu z nas zastanawia się nad ubezpieczeniem na życie wraz z funduszem kapitałowym. Jednak czym ono dokładnie jest? Jaki zakres ochrony obejmuje?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym to ubezpieczenie osobowe

Jego podstawowym zadaniem jest ochrona oraz inwestycja. Wpłacana składka zawsze dzielona jest na dwie części, co pozwala zarówno na odłożenie odpowiedniej sumy zadośćuczynienia oraz inwestowanie w fundusz kapitałowy. Inwestycja zazwyczaj polega na zakupie obligacji, akcji, a czasem nawet złota. Pamiętajmy jednak o ryzyku, które wiąże się z tego typu czynnością. Mowa tu o ryzyku inwestycyjnym, które występuje zawsze – niezależnie od wyboru oferty Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym może przynieść nam wiele zysków. Nie zapominajmy jednak o wysokich opłatach między innymi za likwidację polisy. Jednak nie należy zniechęcać się już na początku. Rynek ubezpieczeniowy daje nam naprawdę wiele możliwości. Wśród nich jest między innymi opcja wypłaty polisy jeszcze w trakcie trwania polisy. Należy dokładnie zapoznać się ze wszystkim ofertami przedstawionymi przez agenta ubezpieczeniowego, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie idealne dla siebie.

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym to umowa długoterminowa

Dodatkowo umowa zawierana jest długoterminowo – czasem nawet na 30 lat. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną pomnożyć swój kapitał. Zarówno w życiu prywatnym, pracy, jak i inwestycjach zawsze musimy nastawić się na cierpliwość, która bardzo często zostaje odpowiednio wynagrodzona. Nie zapominajmy o tym! Kolejnym atutem ubezpieczenia na życie wraz z funduszem kapitałowym jest to, iż w chwili śmierci ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłacenia zadośćuczynienia. Pamiętać należy jednak, że nie mamy prawa do żądania zwrotu składki ochronnej. Jak już zauważyliśmy cele składek znacznie się różnią. Bowiem składka ochronna ma za zadanie zapewnić wypłatę odpowiedniej sumy w chwili śmierci osoby ubezpieczonej – niezależnie od okresu trwania umowy. Natomiast część oszczędnościowa to przede wszystkim zapewnienie określonej wielkości środków w danym czasie. Naszej uwadze nie powinno umknąć to, że wartość papierów oszczędnościowych spada, co wiąże się z obniżeniem stopy zwrotu z inwestycji. Oferta ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym kierowana jest do wszystkich klientów, którzy cechują się przede wszystkim cierpliwością oraz pragną zabezpieczyć finansowo przyszłość swoich bliskich. To właśnie czas jest decydującym czynnikiem w tym pakiecie. Na wysokość składki również wpływa wielu czynników takich jak wiek czy możliwości finansowe. Nie należy jednak zniechęcać się po przedstawieniu pierwszej, niesatysfakcjonującej nas oferty. Na rynku polskim jest wiele firm ubezpieczeniowych, które proponują naprawdę wiele rozwiązań! Zastanówmy się najpierw, czy mnożenie kapitału jest dla nas bardzo istotne? Czy może pragniemy ubezpieczyć się wyłącznie na wypadek śmierci? To podstawowe pytanie, które powinniśmy sobie zadać decydując się na wizytę z profesjonalnym doradcą. Bowiem musimy być świadomi, czego tak naprawdę oczekujemy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty