Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie okularów korekcyjnych

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie okularów korekcyjnych

Osoby, które cierpią na różnorodne wady wzroku są zmuszone do korzystania z okularów korekcyjnych. Jest to bowiem sposób na to, by ich widzenie było prawidłowe. Oprawki okularów korekcyjnych to dość duży wydatek. Kosztują od stu do kilkuset złotych. Oczywiście, im lepsze tym droższe. Natomiast szkła korekcyjne to jeszcze większy wydatek, który zaczyna się od kilkuset złotych. Im bardziej skomplikowane, tym oczywiście droższe. Można bowiem mieć korekcję dwóch wad jednocześnie, do tego antyrefleksy czy fotochromy i to pociąga za sobą dodatkowe koszty. Przy takim wydatku, uszkodzenie czy utrata okularów mogą być bardzo przykrym doświadczeniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Znaczenie ubezpieczenia

Ubezpieczenie pozwala zredukować koszty i wydatki, jakie wiążą się z ponownym wykupieniem szkieł lub oprawek, gdy te ulegną zniszczeniu lub kradzieży. Dla wielu przeznaczenie kilkuset złotych na zakup okularów to duży wydatek. Chcą więc się zabezpieczyć przed koniecznością ponownego inwestowania pieniędzy w krótkim odstępie czasu.

Zasady ubezpieczenia okularów korekcyjnych

Mając ubezpieczenie okularów korekcyjnych można zyskać na trzy sposoby.

  • Dopłata do oprawek
  • Dopłata do szkieł
  • Montaż

Wszystkie te trzy elementy są normalnie płatne. Mając ubezpieczenie można zyskać całkowicie darmowy montaż nowych szkieł do oprawek, a do samych szkieł i nowej oprawki można zyskać dofinansowanie. To dotyczy sytuacji, gdyby wszystko uległo zniszczeniu lub kradzieży. Jeżeli będzie to jedynie jeden element, to dopłata dotyczy tego jednego elementu. Ubezpieczenie można zyskać jako dodatek przy kupowaniu oprawek i szkieł w salonie optycznym. Jest to forma wynagrodzenia klienta i podziękowania mu za transakcję. Ubezpieczenie zawierane jest na rok i w tym czasie przysługuje klientowi możliwość wymiany lub naprawy okularów zgodnie z obowiązującymi zasadami, z którymi warto się wcześniej zapoznać. W przypadku wnioskowania o wydanie nowych okularów z powodu kradzieży posiadanych, należy przedłożyć otrzymane na policji zaświadczenie o kradzieży. W przeciwnym razie ubezpieczenie nie zostanie zrealizowane. Ubezpieczenie okularów korekcyjnych to rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich, którzy obawiają się utraty lub zniszczenia posiadanych obecnie oprawek i szkieł lub mają doświadczenie związane z tego rodzaju sytuacjami. Ubezpieczenie pozwala na naprawę lub wymianę okularów zależnie od zdarzenia i jego dalszych efektów.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty