Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie przedszkolaka

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie przedszkolaka

Ubezpieczenie dzieci zgromadzonych w przedszkolu to forma specyficznego ubezpieczenia grupowego. Powinno chronić dzieci na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń oraz rekompensować finansowo ich skutki. Dzieci w wieku przedszkolnym ulegają najczęściej urazom na skutek nieszczęśliwych wypadków. Wynika to z ich małej uważności, braku doświadczenia i braku umiejętności przewidywania skutków swoich zachowań. Właśnie dlatego takie ubezpieczenie powinno być szczególnie starannie dobrane.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie przedszkolaków

Ubezpieczenie przedszkolaków jest oferowane pracownikom placówki, jako forma ubezpieczenia grupowego. Zwykle przedstawiane są różne warianty, które różnią się głównie sumami ubezpieczenia. Ubezpieczenie przedszkolaków to polisa przede wszystkim wypadkowa. W jej ramach można uzyskać świadczenie w momencie gdy u dziecka dojdzie do złamania, zwichnięcia, wybicia zębów i temu podobnych zdarzeń. Polisa nie obejmuje poważnego zachorowania dziecka czy konieczności podjęcia leczenia. Towarzystwo nie odpowiada też za te zdarzenia, które wynikają na przykład z niepełnosprawności dziecka.

Koszt ubezpieczenia

Tego rodzaju polisa jest zwykle bardzo tania. Jako ubezpieczenie grupowe już z założenia wiąże się z niższymi kosztami, ryzyko rozłożone jest na więcej osób, bo więcej przystępuje do ubezpieczenia. Jednocześnie, jest to polisa która dotyczy wyłącznie zdarzeń losowych, a te również są zwykle wyceniane nieco niżej. W związku z tym, koszty takiego ubezpieczenia nie są wysokie i nie stanowią dla rodziców dużego obciążenia. Zwykle jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych na cały rok. Jednorazowy wydatek, a ochrona ubezpieczeniowa na cały rok. Podsumowując, ubezpieczenie przedszkolaków jest to polisa grupowa oferowana placówkom. Tylko placówka może do niej przystąpić, a dzieci nie są w niej ujęte imiennie. Polisa jest zawierana na podstawie ilości dzieci, a nie ich wieku czy płci. W ten sposób możliwe jest również szybkie dołączenie kolejnych przedszkolaków, które dochodzą do grup w trakcie trwania roku szkolnego, a tym samym w trakcie trwania ubezpieczenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty