Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży

Ciąża to piękny okres w życiu każdej kobiety! Bardzo ważne jest, aby przede wszystkim dobrze o siebie wtedy zadbać. Regularne wizyty u lekarza, odpowiednia dieta, ruch – to tylko nieliczne obowiązki, jakie spoczywają na przyszłej mamie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

O ochronie kobieta powinna pamiętać niemal na każdym kroku! Na szczęście prawo polskie przewiduje wiele korzyści dla przyszłych matek takich jak zwolnienie ciężarnych kobiet z obowiązku świadczenia pracy czy też bezpłatne wizyty u lekarzy. Ponadto zakazuje się wypowiedzenia takiej osobie umowy o pracę. Przyszła mama uprawniona jest także do wielu świadczeń. Jak wszyscy doskonale wiemy – ciąża to stan, w którym matka powinna wiele wypoczywać. Zgodnie z przekonaniem wielu osób jest to również czas, w którym zbiera się siły na wychowywanie jeszcze nienarodzonego dziecka. Dlatego coraz więcej par stara się wykorzystać ten czas jak najlepiej. Świetnym rozwiązaniem jest wycieczka, która bardzo przybliża do siebie przyszłych rodziców. A dodatkowo doskonale wpływa na samopoczucie i kondycję ciężarnej. Wiele kobiet jednak obawia się wyjazdu chociażby ze względu na swój stan. Często zastanawiamy się:

„A jeśli coś się stanie?” „Poniosę ogromne koszty leczenia za granicą”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Towarzystwa Ubezpieczeniowe znalazły na to świetne rozwiązanie!

Dla ciężarnej kobiety ochrona obowiązuje do 20. tygodnia ciąży, a czasem nawet 32. Decydując się na wyjazd za granicę przyszła mamusia może otrzymać nawet 100 Euro za skorzystanie z opieki medycznej dotyczącej ciąży. Dodatkowo w ramach ubezpieczenia turystycznego kobiet w ciąży można liczyć na jedną wizytę lekarską wraz z zapewnieniem transportu do szpitala. Warto mieć również na uwadze, że zmiana klimatu czy trudy podróży mogą przyczynić się na pogorszenie samopoczucia ciężarnej. Dlatego warto pamiętać o pakiecie ubezpieczenia obejmującym NNW oraz pakiecie assistance. Jak więc widzimy –w dzisiejszych czasach przyszła mama może liczyć na kompleksową opiekę na całym świecie! Pamiętajmy również o ubezpieczeniu NFZ, które również jest bardzo istotne. To właśnie dla przyszłych mam dostępna jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Podstawowym, a zarazem koniecznym warunkiem do skorzystania z tego typu ochrony jest ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia. Tak więc o wyjazd w ciąży na wymarzone wakacje przyszła mama nie musi się martwić! Im wcześniej zadba zarówno o swoją ochronę, jak i swojego potomka, tym lepiej. Obecnie w agencjach można znaleźć naprawdę wiele korzystnych ofert. Dobre samopoczucie przyszłej mamy oraz świetna forma jest naprawdę bardzo ważna. Nie należy odmawiać sobie w tym czasie żadnych przyjemności, a szczególnie wymarzonej wycieczki. Wielu lekarzy zaleca wręcz wyjazd, dzięki któremu kobiety nabierają nowych sił i chęci (zgodnie z przekonaniem wielu osób to właśnie stan psychiczny matki w ciąży ma znaczący wpływ na poród). Wystarczy jedynie wszystko odpowiednio zaplanować, zabezpieczyć przyszłość swoją i swojego dziecka – a z pewnością będziecie się cieszyć tym cudownym stanem, jakim jest ciąża.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty