Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie w ciąży - zakres polisy

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie w ciąży - zakres polisy

Okres ciąży to z jednej strony wielka radość, nadzieja i oczekiwanie. Pojawi się nowy członek rodziny i to właśnie jest czas by wszystko przygotować na jego przyjście. Jednocześnie jest to czas dość dużego stresu i napięcia. Starania o to by wszystko było dobrze mogą być nieco frustrujące. Dodatkowym niepokojem napełniają zawsze wszelkie nieprawidłowości. O ile ciąża przebiega w porządku, to wszystko jest ok i można się cieszyć czasem oczekiwania. Jednakże wszelkie zagrożenia powodują, że w ten piękny okres wkrada się strach i niepewność.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie dla kobiet w ciąży

Troska o rozwijające się dopiero dziecko przejawia się na wiele różnorodnych sposobów. Jednym z nich jest na przykład wybór odpowiedniego lekarza prowadzącego. Można skorzystać z państwowej służby zdrowia, ale jej poziom nie jest zbyt zadowalający i zbyt satysfakcjonujący. Pierwsze chwile życia dziecka są najważniejsze i ważne by już na tym początkowym etapie było ono wyposażone w najlepszą opiekę medyczną. Dostępne są różnorodne ubezpieczenia dla kobiet w ciąży. Gwarantują one regularne wizyty u lekarzy specjalistów, lekarza prowadzącego ciąże oraz cały pakiet badań, których przeprowadzenie w ciąży jest niezbędne, w tym badanie USG i ewentualne badania prenatalne. Warto jednak pamiętać, że pakiety ubezpieczeniowe, które oferują tego rodzaju opiekę zwykle są obwarowane również okresem karencji. Obejmuje on średnio od sześciu do dwunastu miesięcy. To oznacza, że będąc w ciąży nie ma szans na wykupienie takiej ochrony, jest po prostu za późno. Są jednak przychodnie prywatne, które oferują podobne pakiety medyczne w formie abonamentu. W tym przypadku nie ma okresu karencji. To oznacza, że można kupić pakiet nawet będąc w ciąży. To bardzo korzystne rozwiązanie. Wystarczy bowiem przeliczyć sobie koszt jednej wizyty prywatnej u lekarza, koszt badań i pomnożyć tę kwotę razy ilość spotkań z lekarzem w czasie ciąży. Wniosek nasuwa się jeden. Taki pakiet wychodzi po prostu taniej.

Zakres ubezpieczenia

Taka polisa dla kobiet w ciąży, czy też pakiet medyczny obejmujący ochroną kobietę w ciąży obejmuje przede wszystkim regularne wizyty i spotkania z lekarzem prowadzącym ciążę. Do tego dochodzą regularne badania USG, które przewidziane są na poszczególnych etapach ciąży. Ponadto, wsparcie obejmuje również badania laboratoryjne oraz dodatkową diagnostykę płodu. Czasem również w ramach świadczonych badań jest też uwzględniony poród, opieka położnej, oraz opieka nad dzieckiem w pierwszym miesiącu jego życia. To bardzo ważne elementy, ponieważ są to chwile najbardziej istotne.

Koszt ubezpieczenia

Koszt ubezpieczenia zależny jest zarówno od oferującej go firmy, jak i od zakresu. Podstawowa opieka, w ramach której kobieta może liczyć na komplet badań i opiekę lekarską kształtuje się już od 50zł za miesiąc. Każde kolejne usługi, to nieco wyższa składka. Warto to jednak rozważyć uwzględniając komfort, jaki płynie z prywatnej opieki medycznej. Ubezpieczenie dla kobiet w ciąży jest propozycją, która powoduje, że ciążę można łatwiej znieść. Zdejmuje z głowy kobiety kłopot z dostaniem się na wizytę, ze znalezieniem terminu. To również duży komfort z uwagi na to, że są to placówki prywatne, a więc wygodne i bardzo nowoczesne. To profesjonalna i dokładna diagnostyka, która pozwala też uniknąć niepotrzebnych stresów i zmartwień.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty