Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia na życie

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu studenta

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Szczęśliwa studentka mająca spokojną przyszłość dzięki ubezpieczeniu studenckiemu

Studenci, którzy rozpoczynają naukę na uczelni wyższej są automatycznie objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. Jest to niejako przedłużenie ich ubezpieczenia dziecięcego, do którego każde dziecko ma prawo. Nawet, jeżeli rodzice studenta nie mają własnego prawa do świadczeń lub też nie utrzymują ze swoim dzieckiem kontaktu, jego ochrona jest i tak zapewniona.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie zdrowotne i NNW studentów

Wszystkie dzieci są objęte państwową ochroną ubezpieczeniową niezależnie od tego, czy ich rodzice taką ochronę mają czy nie. Dzięki temu leczenie dzieci jest bezpłatne zarówno w systemie ambulatoryjnym jak i szpitalnym. Jednakże, dzieckiem jest się do osiemnastego roku życia i od tego momentu należy nieco inaczej zadbać o swoją ochronę i opiekę zdrowotną. Jednym z rozwiązań jest podjęcie pracy. Wówczas to pracodawca zgłasza swojego pracownika do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i w ten sposób zapewnia mu ubezpieczenie. Podjęcie studiów jest drugim rozwiązaniem. Należy złożyć w ZUSie zaświadczenie o byciu studentem, a dzięki temu, ZUS przedłuża automatycznie ochronę i student nadal może korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej do 26 roku życia. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ takie zaświadczenie należy składać co semestr. Zaniedbanie tego obowiązku skutkuje wykreśleniem z ubezpieczenia, a to może się wiązać z poważnymi konsekwencjami - brakiem ochrony ubezpieczeniowej w ramach NFZ, przerwaniem ciągłości składkowej, pisaniem wyjaśnień i składaniem ponownej dokumentacji do ZUS. Można również zdecydować się na ubezpieczenie prywatne. Wówczas student wybiera dla siebie odpowiednią polisę zdrowotną, NNW, OC, która zaspokoi wszystkie jego potrzeby i spełni wszystkie jego oczekiwania. Dzięki niej może ubezpieczyć swoje życie i zdrowie w takim zakresie, w jakim tego potrzebuje, a nie tak, jak być musi. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka polisa ubezpieczeniowa nie gwarantuje bezpłatnego leczenia. Dzięki niej można otrzymać pieniądze, które pomogą się uporać z chorobą i problemami, ale nie usuną konieczności opłacenia wizyty u lekarza czy pobytu w szpitalu, a to może się wiązać z bardzo dużymi kosztami.

Ubezpieczenie studentów - dodatkowy pakiet medyczny

Można również zdecydować się na ubezpieczenie, w ramach którego otrzymuje się bezpłatną opiekę lekarską w prywatnych przychodniach. Dzięki opłacaniu miesięcznego abonamentu, zyskuje się prawo do korzystania z opieki zdrowotnej. Dotyczy to oczywiście wizyt umówionych, planowanych lub domowych, ale w określonym wymiarze. Niektóre takie ubezpieczenia oferują również w swojej ofercie pobyt w szpitalu, ale to wymaga już dużych nakładów finansowych. Jeżeli jednak zdarzy się tak, że to pogotowie zabierze ubezpieczonego prywatnie do państwowego szpitala, a ubezpieczony nie będzie miał państwowego ubezpieczenia, to za takie leczenie będzie musiał zapłacić. Warto mieć różne ubezpieczenia, państwowe i prywatne. Każde ma inny zakres i co innego obejmuje. Mając zapewnione wszystkie opcje, otrzymuje się ubezpieczenie kompleksowe, pełne i z pewnością przydatne w każdej sytuacji.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty