Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Assistance, czyli ubezpieczenie komunikacyjne – krok po kroku

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Assistance - Krok po kroku

Ubezpieczenie komunikacyjne to zestaw dopasowanych do potrzeb kierowców ubezpieczeń, które można w dowolny sposób łączyć, zestawiać i komponować. Dzięki temu każdy kierowca może stworzyć odpowiednią dla siebie polisę ubezpieczeniową, która będzie chroniła jego samochód, pasażerów i oczywiście, innych uczestników ruchu. Warto zapoznać się z dostępnymi umowami, by dokonać wyboru całkowicie świadomie i odpowiednio do swoich potrzeb.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dostępne umowy

W ramach ubezpieczeń komunikacyjnych, poza obowiązkowym OC można dodatkowo skorzystać z takich ubezpieczeń jak:

  • Ubezpieczenie auto casco – finansuje naprawy ewentualnych uszkodzeń i zniszczeń auta
  • Ubezpieczenie szyb – pozwala na wymianę lub naprawę szyb bez utraty zniżek
  • Ubezpieczenie opon – wymiana przebitej opony w dowolnym miejscu i czasie
  • Ubezpieczenie ochrony zniżek – pierwsza szkoda nie powoduje utraty zniżek
  • Ubezpieczenie nnw – ochrona na wypadek nieszczęśliwych wypadków dla pasażerów pojazdu
  • Assistance – zakres różnorodnych usług, które mają służyć właścicielowi pojazdu.

Widać zatem jak szeroki i bogaty jest zakres dostępnych usług. To powoduje, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Każdy może wybrać ochronę w takim zakresie, jaki jest dla niego indywidualnie ważny, a to nie jest bez znaczenia.

Assistance – czego można oczekiwać

Ubezpieczenie assistance nie jest typowym, znanym powszechnie ubezpieczeniem, w ramach którego ubezpieczony otrzymuje pieniądze, które mają zrekompensować mu straty. To coś zupełnie innego. To ubezpieczenie to szeroki zakres usług, które każdemu kierowcy mogą być potrzebne. Przykładem niech będzie holowanie. Przecież każde auto może się od czasu do czasu zepsuć. Czasem to uszkodzenie może być bardziej poważne i auto nie da rady już nigdzie dalej pojechać. To właśnie jest okazja, by wykorzystać ubezpieczenie. Przyjeżdża laweta, która zabiera auto i pasażera i odwozi go do najbliższego warsztatu.

Assistance - charakterystyka

Na tym jednak nie koniec. Usługi assistance to również wymiana opon (jeżeli jest zawarta w zakresie), czy troska o pasażerów. W ramach tejże ochrony, gdy auto zostanie uszkodzone daleko od miejsca zamieszkania albo od celu podróży, zostanie zorganizowany i opłacony przez towarzystwo nocleg. Można więc liczyć na komfortowe warunki spędzenia nocy, w tak trudnej sytuacji. Oczywiście to zaledwie kilka przykładowych usług.

Przeczytaj więcej:

Ubezpieczenie opon Pakiet assistance zwykle dostępny jest w różnych wariantach. Zależnie od potrzeb ubezpieczonego. Każdy kolejny wariant jest oczywiście szerszy i droższy, co oczywiście jest dość zrozumiałe. Ubezpieczenie assistance jest dodatkowym wsparciem dla klasycznego ubezpieczenia. O ile wypłata pieniędzy rzeczywiście pozwoli naprawić samochód czy pokryć koszty wymiany poszczególnych części, o tyle czasem potrzebne jest wsparcie w zupełnie innym stylu i w zupełnie innym charakterze. Potrzebne jest wsparcie usługowe i tak właśnie działa assistance. Firma, która go oferuje powinna cechować się wyjątkowo sprawnym sposobem działania i szybkim reagowaniem na potrzeby klientów. Szybkość i skuteczność są tutaj priorytetowe.

Sprawdź podobne:

Skargi na ubezpieczycieli w 2016 r. - główne przyczyny

Kiedy przydaje się podróżne ubezpieczenie assistance?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty