Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Assistance krótkoterminowe - w Europie i Polsce

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Mężczyzna wykupuje polisę assistance krótkoterminową

Auto assistance krótkoterminowe można wykupić na okres od 7 do 30 dni, czasem na rok. Krótkoterminowe assistance na Europę może zapewniać nie tylko pomoc drogową, ale też pomoc tłumacza czy organizację noclegu. Zakres usług definiują ogólne warunki umowy z ubezpieczycielem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe – ogólne zasady

Krótkoterminowe assistance można wykupić na okres 7, 14 lub 21 czy 30 dni, a także na rok. Na mocy umowy ubezpieczyciel zobowiązany jest do udzielenia pomocy kierowcy auta i pasażerom w przypadku wystąpienia konkretnych zdarzeń, m.in. awarii, wypadku, kradzieży samochodu lub jego uszkodzenia. Auto assistance krótkoterminowe w Polsce i za granicą może mieć zróżnicowany zakres usług i minimalną lub maksymalną odległość miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania kierowcy. Długo- czy krótkoterminowe ubezpieczenie assistance opiera się na zasadzie możliwości uzyskania pomocy jak najszybciej i bez dodatkowych opłat. Assistance krótkoterminowe porównanie może mieć też do pakietów na dłuższy okres pod względem usług, ale zwykle jest też od nich droższe w przeliczeniu na rok. Ubezpieczenie assistance można wykupić przeważnie tylko dla samochodów do określonego wieku, np. 5 lat. Ograniczenia dotyczą często także masy całkowitej i maksymalnej liczby przewożonych osób.

Assistance Europa krótkoterminowe – zakres obowiązywania, usługi

Ubezpieczenie assistance za granicą krótkoterminowe obowiązuje najczęściej na terenie Europy. Pomoc ubezpieczyciela na terenie mniej popularnych państw turystycznych, np. Turcji czy Iraku, oferują tylko niektórzy ubezpieczyciele. Assistance Europa krótkoterminowe zwykle obejmuje naprawę lub holowanie pojazdu, auto zastępcze, wynajęcie pokoju w hotelu, jeśli naprawa w ciągu 24 godzin jest niemożliwa, otwarcie pojazdu w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków czy wymianę żarówki i wymianę opon. W niektórych pakietach zawarta jest także usługa pokrycia kosztów leczenia za granicą do określonej kwoty oraz pomoc tłumacza. Uzyskanie pomocy w ramach assistance krótkoterminowego w Europie możliwe jest na takich samych zasadach jak w Polsce, wystarczy zgłosić potrzebę ubezpieczycielowi. Jakie assistance na Europę wybrać, gdy podróżuje się całą rodziną? Takie, które zapewnia nie tylko pomoc na drodze, ale też otacza opieką wszystkich pasażerów na wypadek kradzieży auta czy konieczności transportu do kraju. Ubezpieczenie assistance Europa krótkoterminowe to stosunkowo niewielki wydatek, biorąc pod uwagę zakres ochrony. Krótkoterminowe assistance na Europę może kosztować już od około 7 złotych za tydzień. Pakiet można dopasować do swoich potrzeb i wykupić krótkoterminowe assistance Europa na czas całej podróży lub tylko jej część. Krótkoterminowe assistance samochodu przeważnie można wykupić w dobrej cenie w pakiecie razem z ubezpieczeniem OC i AC.

Assistance krótkoterminowe w Polsce i za granicą – wyłączenia

Mimo wykupionego pakietu auto assistance ubezpieczyciel może odmówić wykonania usług, jeśli pojazd nie ma ważnego przeglądu technicznego albo gdy kierowca spowodował wypadek, będąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Wyłączenia odpowiedzialności dotyczą także np. spowodowania wypadku przez osobę bez uprawnień do kierowania pojazdem, uszkodzenia auta przez używanie go niezgodnie z przeznaczeniem czy sytuacji, gdy samochód służył do komercyjnego przewożenia osób. Pakiet assistance może obejmować ograniczoną ilość świadczeń w okresie trwania ubezpieczenia lub określać maksymalną wartość świadczenia na jedno zdarzenie. Zwykle jeśli pomoc assistance wzywana jest kilka razy z rzędu do tej samej awarii, np. rozładowanego akumulatora, ubezpieczyciel pokrywa koszt tylko pierwszej interwencji. Kupując assistance samochodu krótkoterminowe, warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, by uzyskanie pomocy nie wymagało poniesienia dodatkowych kosztów poza składką.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty