Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Assistance w Europie bez limitu kilometrów

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Assistance w Europie bez limitu kilometrów

Assistance Europa bez limitu kilometrów w praktyce oznacza holowanie do maksymalnie 1000 lub 1200 kilometrów, czasem do określonej kwoty. Wielu ubezpieczycieli oferuje natomiast assistance bez limitu kilometrów holowania na terenie Polski, jeśli wykupi się pakiet lepszy niż podstawowy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Auto assistance – zabezpieczenie w podróży

Polisa auto assistance to rodzaj ubezpieczenia samochodu obowiązującego w Polsce i za granicą (w wybranych państwach). Ubezpieczyciel zobowiązuje się do udzielenia pomocy w razie awarii ubezpieczonego pojazdu, uszkodzenia czy wypadku. Assistance obejmuje nie tylko usługi związane z autem, ale chroni też kierowcę i pasażerów z zachowaniem wyjątków określonych w ogólnych warunkach umowy. Podstawowe pakiety zwykle działają wyłącznie w razie awarii czy wypadku w określonej odległości od miejsca zamieszkania kierowcy, np. minimum 20 lub 50 kilometrów. Z drugiej strony standardem jest ustalona maksymalna liczba kilometrów holowania w ramach usługi. Najczęstsze limity holowania to 100 do 150 kilometrów, ale zdarzają się wyjątki, oferując nawet 200, 500 czy 1000 kilometrów holowania na terenie Polski bez dodatkowych opłat. Na rynku ubezpieczeń dostępne są także oferty auto assistance bez limitu kilometrów.

Assistance Europa bez limitu kilometrów w praktyce

W pakiecie assistance holowanie bez limitu kilometrów na terenie Europy w rzeczywistości ma ograniczony dystans. Ubezpieczyciele w pakietach premium oferują holowanie do 1000, a nawet 1200 kilometrów bez ponoszenia dodatkowych opłat. W praktyce pozwala to na sprowadzenie auta np. z Frankfurtu nad Menem do Warszawy czy z Paryża do Polski tuż za zachodnią granicę kraju. Niektórzy ubezpieczyciele określają maksymalny zasięg holowania zepsutego auta w złotówkach lub euro (podając równowartość w złotówkach). W takich wypadkach w ogólnych warunkach umowy ubezpieczenia powinna znaleźć się informacja o wycenie 1 kilometra holowania przez ubezpieczyciela. W assistance Europa holowanie bez limitu kilometrów nie jest niezbędne, by bez dodatkowych kosztów poradzić sobie w razie awarii lub wypadku. Polisa przeważnie obejmuje pomoc na miejscu za granicą, np. odstawienie auta do najbliższego lub wybranego warsztatu, pokrycie kosztów naprawy pojazdu, jego legalne złomowanie czy wypożyczenie pojazdu zastępczego, a nawet opłacenie pokoju w hotelu.

Assistance bez limitu kilometrów w Polsce – komu może się przydać?

Assistance bez limitu kilometrów na terenie Polski pozwala na odholowanie zepsutego auta w dowolne miejsce, np. do domu lub zaprzyjaźnionego warsztatu, nawet jeśli w tym celu trzeba pokonać setki kilometrów. Tego typu usługę oferują niektórzy ubezpieczyciele, zwykle w pakietach bardziej złożonych i droższych niż podstawowe. Oferty poszczególnych ubezpieczycieli warto zestawić w porównywarce, by wybrać najlepszy dla siebie pakiet pod względem ochrony i ceny. Klient posiadający polisę assistance bez limitu kilometrów może uzyskać także inną pomoc, np. pokrycie kosztów naprawy pojazdu (zwykle do określonej wysokości, limity zawarte są w ogólnych warunkach umowy). Nie zawsze holowanie auta z daleka jest tańsze, niż jego naprawa w pobliżu miejsca awarii czy wypadku, dodatkowo decyzja o sprowadzeniu samochodu z punktu oddalonego o wiele kilometrów niweczy plany wyjazdu, w trakcie którego doszło do awarii czy uszkodzenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty