Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Co powinno zawierać oświadczenie o odstąpienie od NNW?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Co powinno zawierać oświadczenie o odstąpienie od NNW?

Od umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNM) przysługuje każdemu klientowi możliwość odstąpienia. Takie odstąpienie powinno jednak być odpowiednio sformułowane i powinno zawierać odpowiednie elementy, by mogło być skuteczne. Warto zapoznać się z tymi wytycznymi wcześniej, ponieważ dzięki temu znacznie łatwiej jest sformułować prawidłowe oświadczenie i przez to szybciej i skuteczniej od umowy odstąpić.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dane kontaktowe do NNW

Przede wszystkim należy w tym dokumencie zawrzeć wszystkie niezbędne dane kontaktowe, które nie tylko pozwolą zidentyfikować klienta, ale również pozwolą go znacznie szybciej odnaleźć i przez to ułatwią ustosunkowanie się do decyzji. Może się też okazać, że klient zapomniał coś dodać do swoich dokumentów lub nie dopełnił wszystkich formalności. W związku z tym, towarzystwo będzie się musiało z nim skontaktować. Podając swoje dane w formularzu zdecydowanie to firmie ułatwi, a w ten sposób również ułatwi podjęcie decyzji i sfinalizowanie sprawy.

Dane polisy NNW

To drugi niezwykle istotny element, który powinien się znaleźć w oświadczeniu dotyczącym odstąpienia. Towarzystwo, które do tego odstąpienia musi się ustosunkować, musi wiedzieć, jaka umowa jest właśnie wypowiadana. Nie każdą można wypowiedzieć, w przypadku niektórych należy zachować określone terminy czy też spełnić odpowiednie warunki. Co za tym idzie, towarzystwo ubezpieczeniowe musi sprawdzić, czy dana polisa jest rzeczywiście możliwa do wypowiedzenia i czy ubezpieczony spełnił wszystkie warunki formalne i czy dotrzymał wszystkich terminów.

Ważne jest również, by ubezpieczony miał też opłacone wszystkie składki, które był zobowiązany zapłacić. jeżeli podany zostanie numer polisy, towarzystwo będzie mogło to zrobić szybko i sprawnie.

Powód odstąpienia od umowy NNW

Oczywiście, nie trzeba się tłumaczyć towarzystwu. Warto jednak wskazać jakiś powód, ponieważ to ułatwia skuteczne dostąpienie od umowy. Jeżeli powód nie zostanie podany towarzystwo może próbować różnorodnych metod, których celem będzie zatrzymanie klienta w firmie, ponieważ to jest dla firmy istotne. Podanie powodu odstąpienia od umowy pozwala na skuteczniejsze załatwienie swojej sprawy.

Podsumowując, odstąpienie od umowy powinno zawierać kilka istotnych elementów, które przyspieszają i usprawniają dopełnienie pożądanych formalności. Mając te informacje na względzie, warto zwrócić uwagę czy wszystkie zostały zamieszczone na oświadczeniu o odstąpieniu. Jeżeli czegoś brakuje, warto to niezwłocznie uzupełnić. Niektóre elementy są zaledwie usprawniające, a inne są niezbędne w ogóle dla rozpatrzenia podania.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty