Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Co to jest ubezpieczenie Assistance i jak działa?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Co to jest ubezpieczenie Assistance i jak działa?

Assistance to pakiet, który ma zapewnić pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Dotyczy to każdego rodzaju ubezpieczeń majątkowych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

 

Decydując się na ubezpieczenia majątkowe, zarówno komunikacyjne, jak i nieruchomości warto skorzystać z dodatkowych pakietów oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Assistance komunikacyjny

Assistance komunikacyjny jest oferowany praktycznie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zwykle, by móc z niego skorzystać, auto musi mieścić się w odpowiednim przedziale wiekowym. Mogą być to auta maksymalnie 13-16 letnie. Granica wieku ustalana jest indywidualnie przez daną firmę.

W skład pakietu zwykle wchodzi zakres pomocy w trudnej sytuacji drogowej, takiej jak pomoc wulkanizacyjna, holowanie samochodu do warsztatu w razie awarii lub wypadku, naprawa auta na miejscu o ile jest to możliwe, dowóz paliwa, gdy w trasie owego zabraknie.

Zakres pakietów assistance komunikacyjnych

Pakiety pomocy dołączone do ubezpieczenia komunikacyjnego zwykle podzielone są na trzy rodzaje:
  • pakiet podstawowy,
  • optymalny,
  • oraz pełny (nazewnictwo zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego).
Każdy z pakietów różni się limitami oraz zakresem pomocy. Dotyczy to kwot napraw (w wersjach podstawowych zwykle wynoszą około 300 złotych) oraz zasięgu usługi.

Przykład: w pakiecie podstawowym holowanie obowiązuje do około 100 kilometrów, natomiast w pełnym holowanie może być nawet bez limitu kilometrów. Cenowo pakiety wahają się od 39 złotych do nawet 350 złotych rocznie.

Assistance nieruchomościowy

Pomoc assistance oferowana jest również w ubezpieczeniach nieruchomości. Główne założenia takich pakietów to, podobnie jak w odpowiednikach komunikacyjnych, pomoc w sytuacjach nieprzewidzianych. Istotną informacją jest to, że do każdej ubezpieczonej nieruchomości można taki assistance dokupić.

Zakres pakietów assistance nieruchomościowych

Pakiety pomocy związane z ubezpieczeniami nieruchomościowymi zwykle podzielone są ze względu na typologie problemów, jakie mogą się przydarzyć. Występują różne rodzaje świadczeń, które można dokupić. Między innymi takie, w których można skorzystać z pomocy specjalistów (hydraulik, ślusarz, szklarz, kominiarz itp.), czy takich, które zapewniają lokal zastępczy, np. w przypadku pożaru mieszkania/domu lub powodzi.

W zakresie pakietów assistance również możliwy jest dowóz leków czy skorzystanie z pomocy psychologa. Takie pakiety w kosztują zwykle od 30-70 złotych za jeden zakres.

Ważne jest to, że do jednego ubezpieczenia nieruchomości można dołączyć nawet wszystkie dostępne w danym towarzystwie pakiety assistance.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty