Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Czy nauczyciele mogą zapłacić mniej za OC?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Instruktor informujący uczniów o wysokości OC dla nauczycieli

Ubezpieczenie samochodu to polisa obowiązkowa, do której zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu. Dzięki temu, w razie zdarzenia drogowego, w wyniku którego ucierpią osoby trzecie lub ucierpi ich majątek, należne odszkodowanie będzie można wypłacić z pieniędzy z polisy, a nie z pieniędzy prywatnych sprawcy zdarzenia. Niektóre grupy zawodowe mogą liczyć nawet na swego rodzaju zniżki przy składce za to ubezpieczenie, co również pozostaje nie bez znaczenia. Jaka grupa zawodowa może uchodzić ze uprzywilejowaną w pewnym sensie?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Nauczyciele płacą mniej za OC

Wśród grup zawodowych, które mogą płacić mniej za OC komunikacyjne znajdują się nauczyciele. Badania przeprowadzone na grupie ubezpieczonych, wśród których jako grupa szczególna zostali wyróżnieni nauczyciele, wykazały, że przed okresem gwałtownych podwyżek ubezpieczenia OC, czyli przed rokiem 2016 składki OC za ubezpieczenie samochodu dla nauczycieli średnio były niższe, niż w przypadku pozostałych ubezpieczonych. Wzrost cen ubezpieczenia OC ponownie wykazał, że ta grupa ma swego rodzaju bonusy i korzyści. W tym czasie, kiedy wszystkie składki ubezpieczeniowe wzrosły o przeszło 80%, składki dla nauczycieli wzrosły o przeszło 75%. To ogromna różnica, która przekłada się na bardzo konkretne kwoty. Prawdopodobnie różnice te wynikają z danych statystycznych, które wskazują, że nauczyciele są grupą zawodową, która cechuje się większą stabilnością, wyższym poziomem zrównoważenia. To osoby bardziej odpowiedzialne i rozsądne, a co za tym idzie, nie będą jeździć w sposób brawurowy, niebezpieczny i ryzykowny. Skoro generują mniejsze ryzyko na drodze, to znaczy, że można im policzyć znacznie mniejszą składkę.

Składki OC w 2017 r. a kwestia nauczycieli

Okazuje się, że choć w roku 2017 tempo zmian cen ubezpieczenia OC znacznie się zmniejszyło, to w przypadku nauczycieli to spowolnienie było jeszcze bardziej zauważalne. Ostatecznie, badania robione na koniec trzeciego kwartału roku 2017 wykazały, że nauczyciele płacą za ubezpieczenie OC przeszło 10% mniej niż pozostali ubezpieczeni. To bardzo duża różnica. Ubezpieczenie OC musi wykupić każdy właściciel samochodu. Jeżeli do tego wykonuje on zawód nauczyciela to po prostu ta obowiązkowa polisa jest dla niego znacznie korzystniejsza.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty