Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Czym jest midi assistance?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Mały samochód w rękach ubezpieczyciela

Ubezpieczenie samochodu można uzupełnić o różnorodne opcje ubezpieczenia assistance. Wśród nich znajduje się również opcja midi assistance. Jest to polisa ubezpieczeniowa o zakresie nieco większym niż assistance w wersji mini, a jednocześnie mniejsza niż ubezpieczenie w wersji pełnej. Czym dokładnie jest midi assistance, jakiego zakresu ochrony można się w nim spodziewać i z czym można się w tym zakresie spotkać? Oto najważniejsze informacje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie midi assintance

Ubezpieczenie midi assistance to oferta, która w każdym towarzystwie będzie zupełnie inaczej wyglądać. Skąd się biorą te różnice? Przede wszystkim z oferty i zakresu ubezpieczenia pełnego i wersji mini. Midi jest czymś pomiędzy. Nie oferuje więc pełnej ochrony usługowej, ale oferuje znacznie więcej niż w wersji najmniejszej. Czego można oczekiwać w ubezpieczeniu typu midi assistance? Firmy oferujące ten rodzaj ochrony bardzo często oferują samochód zastępczy na kilka dni w razie, gdyby ubezpieczonemu skradziono jego pojazd lub gdyby został on uszkodzony w wypadku. Dostarczają również paliwo, gdyby w trasie zabrakło go ubezpieczonemu. Zdarza się bowiem, że bak nie zostanie uzupełniony, a na trasie nie ma stacji paliw. Można liczyć na pomoc w razie zatrzaśnięcia kluczyków, wlania niewłaściwego paliwa, rozładowania akumulatora czy uszkodzenia opony. W ramach świadczonych usług można również oczekiwać holowania uszkodzonego auta, dostarczenia auta naprawionego, dostęp do infolinii czy zapewnienie noclegu lub powrotu do domu. Oczywiście, nie wszystkie te usługi muszą być w każdej ofercie. Wiele zależy od indywidualnych regulacji i ustaleń towarzystwa i firmy assistance, która z nim współpracuje.

Ubezpieczenie assistance

Polisa ubezpieczeniowa assistance to ubezpieczenie, które działa nieco inaczej niż polisa AC czy OC. Nie ma tutaj wypłaty świadczenia i żadne pieniądze nie są przekazywane na konto ubezpieczonego. Jest to wsparcie usługowe i wyłącznie w usługach może zostać rozliczone. To bardzo istotna kwestia, ponieważ to właśnie wyróżnia assistance od zwykłego ubezpieczenia. I tak, w ramach tego rodzaju ochrony można uzyskać usługę holowania auta, jeżeli to ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu. Można uzyskać również wymianę opon w miejscu, w którym doszło do przedziurawienia tej zmontowanej i wiele, wiele innych. Wszystko zależy od rodzaju ubezpieczenia assistance, od jego zakresu i oferty danego ubezpieczenia. Na rynku można spotkać się z pełnym ubezpieczeniem assistance, wersją mini i midi.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty