Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Czym jest ubezpieczenie direct?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Rozbite auto

Coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się ubezpieczenia typu direct. Coraz więcej osób, które szukają dla siebie dobrej polisy sięga właśnie po tego rodzaju rozwiązania. Coraz więcej osób też się właśnie na nie decyduje. Czym jest taka polisa? Na czym polega jej specyfika? Oto najważniejsze informacje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czym jest ubezpieczenie direct

Ubezpieczenie typu direct, to dokładnie ta sama polisa, która działa w ten sam sposób, co polisa kupowana w agencji ubezpieczeniowej lub bezpośrednio u agenta, z tą jedną różnicą, że jest ona kupowana przez telefon lub Internet, co znacznie skraca procedury, ułatwia jej zawarcie i jednocześnie upraszcza znacznie formalności. Ubezpieczenie tego typu jest po prostu wygodniejsze. Może się zdarzyć tak, że w ofercie direct dostępne jest ubezpieczenie, którego nie da się kupić w sprzedaży bezpośredniej. Nie wynika to z ograniczeń, czy faktycznego braku możliwości. Czasami jedynym powodem, dla którego tak się dzieje jest to, że jest forma zachęcenia do tego właśnie kanału komunikacji i zakupu. Ekskluzywność oferty powoduje, że chętniej jest wykorzystywana i budzi większe zainteresowanie. Wiodącymi towarzystwami w ubezpieczeniach typu direct są: AXA, Allianz, Generali.

Jak załatwiane są formalności w przypadku polisy direct

Ubezpieczenie direct, mimo tego, że wiąże się ze znacznymi uproszczeniami i skróceniem różnorodnych formalności i procedur, to jednak wymaga wypełnienia pewnych niezbędnych kroków. Jeżeli polisa zawierana jest przez telefon, to konsultant zadaje niezbędne pytania, na które trzeba zgodnie z prawdą odpowiedzieć. Po udzieleniu odpowiedzi przygotowywane są niezbędne dokumenty. Jeżeli polisa zawierana jest przez Internet, to wszystkie ważne informacje zbierane są za pomocą formularza. Należy wypełnić wszystkie wskazane w formularzu pola i po ich uzupełnieniu kliknąć, by przesłać je w odpowiednie miejsce. Co ważne, takie rozwiązanie pozwala na bardzo szybkie wygenerowanie dokumentów, ponieważ wszystkie wprowadzane informacje przetwarzane są automatycznie. Po wygenerowaniu dokumentów, niezależnie od tego czy informacje zostały zebrane przez telefon czy przez Internet, należy przesłać umowę polisy i potwierdzenie jej zawarcia klientowi. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • Za pośrednictwem kuriera
  • Za pośrednictwem poczty
  • Za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Każde rozwiązanie jest dobre, a to które zostanie wybrane zależy wyłącznie od firmy ubezpieczeniowej.

Wpłata składki

Po dopełnieniu wszystkich opisanych formalności należy jeszcze za swoją polisę zapłacić. To, w jaki sposób zostanie ta opłata dokonana regulują zwykle zasady zawarcia danego ubezpieczenia. Może to być przelew internetowy, zwykły przelew z własnego konta lub też przelew, który wykonuje się w banku lub na poczcie. Pełna dowolność oraz cały pakiet możliwości. Zawarcie ubezpieczenia direct zwykle przebiega znacznie szybciej i sprawniej i właśnie dlatego jest często wybierane przy zawieraniu polisy OC. Warto jednak dobrze się z nim zapoznać, poznać wszystkie jego elementy składowe i wszystkie zasady, jakie się z nim wiążą. Nie ma bowiem możliwości skonsultowania wątpliwości z agentem, ponieważ żaden agent tego rodzaju polisy po prostu nie obsługuje.

Sprawdź podobne:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty