Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Sam oblicz składkę OC

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Kobieta z telefonem w kawiarni

Ubezpieczenie OC samochodu można sobie samodzielnie wybrać, a obliczenie składki nie wymaga spotkania z agentem. Dostępne w sieci formularze i narzędzia powodują, że ubezpieczenie można samodzielnie sobie policzyć, porównać i w ten sposób wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. To pozwala na samodzielne dokonanie wyboru i podjecie decyzji dotyczącej ubezpieczenia, bez ulegania presji ze strony agenta.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wysokość składki OC

Cena ubezpieczenia OC zwykle jest elementem kluczowym podczas dokonywania wyboru i podejmowania decyzji dotyczącej towarzystwa ubezpieczeniowego i polisy. W związku z tym, że kształt polisy zwykle jest wszędzie taki sam, a likwidację szkód może przeprowadzić zarówno towarzystwo sprawcy jak i ofiary zdarzenia, inne czynniki odgrywają znacznie mniejszą rolę w procesie decyzyjnym. W czasie spotkania z agentem ubezpieczeniowym można jednakże podjąć pochopnie niewłaściwą decyzję działając pod wpływem wizji i argumentów samego agenta, któremu przecież zależy na podsunięciu najbardziej dla niego korzystnej polisy. Właśnie dlatego warto sprawdzić, jak cena ubezpieczenia OC będzie się kształtowała w innych firmach, jak to wygląda w innych towarzystwach i jak można na takim ubezpieczeniu zaoszczędzić.

Zobacz też: Co wpływa na wysokość składki OC?

Samodzielna wycena OC

Jak można samodzielnie przeprowadzić wycenę OC dla swojego samochodu? To bardzo proste zadanie. Dostępne są obecnie w sieci narzędzia, które pozwalają nie tylko na to, by w kilka chwil samodzielnie wycenić swoje ubezpieczenie, ale również na to, by porównać dostępne na rynku ubezpieczenia właśnie pod względem oferowanej ceny. Obliczanie składki OC nie jest skomplikowane. Na stronie internetowej znajduje się bardzo precyzyjny formularz, który należy starannie wypełnić. Wprowadzenie wszystkich danych i wszystkich informacji powoduje, że program może oszacować wysokość składki. Warto również podać takie dane jak ewentualne stłuczki czy kolizje. Programy znajdujące się w sieci zwykle nie mają powiązania z bazą, w której przechowywane są informacje o kolizjach i wypadkach i przebiegu ubezpieczenia. Jeżeli taka informacja nie zostanie zamieszczona w formularzu, a do zdarzenia doszło, wyliczone OC może być inne, niż gdy wyliczy je agent, który do tej bazy dostęp posiada.

Samodzielne obliczenie składki online

W tym celu w przeglądarce otwieramy porównywarkę OC online udostępnianą przez konkretnego ubezpieczyciela lub portal zajmujący się ubezpieczeniami i finansami. Po wypełnieniu wszystkich pól i przesłaniu formularza do analizy należy chwilę poczekać. Kalkulacja składki ubezpieczeniowej zwykle chwilę zajmuje dlatego ten czas potrzebny jest na przetworzenie danych przez system. Po obliczeniu, porównywarka wyświetla oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe składki. Wysokość składki OC jest widoczna wraz z oferującą ją firmą. To doskonały i bardzo prosty sposób na porównanie sobie kilku dostępnych na rynku rozwiązań. Można w ten sposób wybrać tę opcję, która finansowo jest najbardziej korzystna, a co za tym idzie, to również prosta droga do zaoszczędzenia pieniędzy. Jeżeli sam obliczysz składkę OC, to wiesz, że jest to wycena uczciwa i rzetelna. Wiesz, czego się spodziewać i jakie oferty są dostępne w innych towarzystwach. Wiesz też, na jaką kwotę się przygotować, gdy nadejdzie czas zawarcia z firmą umowy i wykupienia ubezpieczenia. Nie będziesz zaskoczony oczekiwaną kwotą.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty