Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenia floty pojazdów dla firm

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenia floty pojazdów dla firm

Ubezpieczenie floty pojazdów jest polisą skierowaną do firm, które w swoim posiadaniu mają przynajmniej kilka pojazdów, którymi zarządzają. Nie ma tutaj obowiązku, by była to firma transportowa lub spedycyjna, jednakże najczęściej to właśnie one decydują się na rozwiązania ubezpieczeniowe dla flot. Wiąże się to z większą świadomością znaczenia tego rodzaju ubezpieczenia i z jego istotną i ogromną rolą w funkcjonowaniu całej firmy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Na czym polega ubezpieczenie floty

Ubezpieczenie floty jest o tyle korzystne, że pozwala właścicielowi firmy na dokonanie zbiorczego ubezpieczenia wszystkich jego samochodów bez konieczności ubezpieczania każdego z nich pojedynczo. W przypadku małych firm, gdzie samochodów jest kilka, maksymalnie do pięciu, ubezpieczenie każdego nie stanowi dużego problemu. Jednak przy „nastu” konieczność pilnowania i utrzymania porządku we wszystkich polisach każdego z aut, dołożyłoby bardzo dużo pracy osobie odpowiedzialnej za ten aspekt. Właśnie dlatego ubezpieczenie floty jest tak korzystne. To jedna polisa, w ramach której ochroną objęte zostały wszystkie samochody. W razie zdarzenia nie trzeba przeszukiwać dziesiątek polis ubezpieczeniowych, wystarczy znaleźć tylko jedną z nich, tę aktualną i zgłosić zdarzenie do towarzystwa ubezpieczeniowego. Co również ważne, w ramach polisy flotowej mogą być ubezpieczone pojazdy o różnym charakterze. Osobowe i ciężarowe mogą być ujęte w jednym ubezpieczeniu.

Zakres polisy floty firmowej

Przede wszystkim zakres w dużej mierze zależy od potrzeb i oczekiwań ubezpieczającego, czyli właściciela firmy posiadającej flotę. Można więc ubezpieczyć pojazdy wyłącznie od OC, a można też poszerzyć ten zakres ochrony o wiele innych elementów. Samochody uwzględnione w polisie ubezpieczone są w całości, wraz z całym wyposażeniem. Pośród dodatkowych opcji, które można dodać do podstawowego ubezpieczenia OC, w ramach ubezpieczenia flotowego znajdują się:

  • Zielona karta
  • Ochrona prawna
  • AC
  • NNW
  • Assistance
  • Szyby i Opony

To, czy poszczególne elementy są dostępne zależy w dużej mierze od firmy ubezpieczeniowej, która oferuje ubezpieczenie flotowe. Nie każda bowiem ma w swoim zakresie ubezpieczenie szyb czy opon i trzeba mieć to zawsze na uwadze. Jednakże, warto pamiętać, że im szerszy zakres ubezpieczenia, tym niższe koszty ewentualnego zdarzenia, ponieważ więcej zdarzeń zostanie opłaconych w ramach posiadanej polisy. Ubezpieczenie flotowe nie jest drogie w przeliczeniu na poszczególne auta, więc warto te oszczędności przeznaczyć po prostu na rozszerzenie ubezpieczenia.

Przeczytaj też: Czym jest zielona karta?

Składka ubezpieczenia flotowego

Składka ubezpieczenia flotowego zależna jest od wielu czynników. Wśród nich znaczenie ma ilość ubezpieczanych samochodów, zakres ubezpieczenia, wartość pojazdów oraz towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje polisę. Każde bowiem ma nieco inne propozycje i każde towarzystwo inaczej podchodzi do rozliczania swoich usług ubezpieczeniowych. Warto jednak pamiętać, że im większa jest flota, tym lepsze warunki można wynegocjować i zyskać niższy koszt jednostkowy ubezpieczenia pojazdu, co jest nie bez znaczenia, jeżeli chodzi o cenę ogólną. Ubezpieczenie floty pojazdu może być tak samo dopasowane i zindywidualizowane, jak ubezpieczenie pojedynczego auta. W przypadku floty jest ono o tyle korzystniejsze, że nie wymaga gromadzenia zbyt wielu dokumentów w firmie, a w razie zdarzenia przyspiesza czas działania i uzyskania odszkodowania, ponieważ roszczenie opiera się zaledwie na jednym dokumencie. W przypadku dużej floty, która ma ubezpieczone każde auto indywidualnie, znalezienie odpowiedniej polisy mogłoby znacznie utrudnić i wydłużyć czas likwidacji powstałej szkody.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty