Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie assistance dla skuterów

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie assistance dla skuterów

Skutery to pojazdy jednośladowe, które tak samo jak motocykle, muszą mieć ubezpieczenie OC. Właściciel skutera jest zobowiązany do tego, by takie ubezpieczenie wykupić bez względu na to, jak często będzie się tym skuterem poruszał i bez względu na to, że w okresie jesienno – zimowym praktycznie nie będzie z niego korzystał. Obowiązek jest i należy go przestrzegać. Jednak ubezpieczenie assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym i skorzystanie z niego jest całkowicie dowolne. Oczywiście, niektóre firmy oferują je przy swoim OC. Ale wszędzie tam, gdzie wiąże się ono z dodatkowymi kosztami, należy mieć świadomość, że kosztów tych nie trzeba ponosić.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie assistance

To jednak, że ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe, nie oznacza, że nie warto go wykupić. Jest to bardzo praktyczne i pomocne rozwiązanie, szczególnie, że ta polisa działa natychmiast po zgłoszeniu zdarzenia i nie trzeba czekać na rozpatrywanie wniosku. Ubezpieczenie typu assistance to polisa, która nie świadczy pomocy finansowej, pieniężnej, a raczej pomoc konkretną usługową i co ważne doraźną. Właściciel skutera, który nagle z niewyjaśnionych przyczyn nie chce zapalić, nie musi już teraz pchać go kilka kilometrów do domu. Wystarczy, że zadzwoni na dedykowaną infolinię i powiadomi o zajściu. Wsparcie przyjedzie. Jeżeli skuter uda się uruchomić, to zostanie on uruchomiony, jeżeli nie będzie to możliwe, to zostanie on zaprowadzony do najbliższego warsztatu. Skutery nie są wykorzystywane zwykle w dalekich trasach. Najczęściej korzysta się z nim w wielkich miastach do pokonywania tych miast, unikając przy tym korków i niepotrzebnych przestojów. Jeżeli jednak skuter zostanie unieruchomiony, to dzięki assistance mimo wszystko można się dostać do swojego miejsca docelowego lub wrócić do domu na koszt ubezpieczyciela.

Zakres ubezpieczenia assistance

Warto więc zastanowić się, co poza podanymi przykładami również wchodzi w zakres ubezpieczenia assistance, które jest przedmiotem zainteresowania. I tak, przede wszystkim jest to pomoc na miejscu w razie wypadku lub awarii. Jeżeli jest to możliwe, w pierwszej kolejności realizowana jest naprawa na miejscu, by właściciel mógł kontynuować swoją podróż. Jeżeli to nie możliwe, skuter zabierany jest do warsztatu. Ubezpieczenie świadczy również pomoc w przypadku przebicia opony. Skuter nie wozi ze sobą koła zapasowego, bo nie ma gdzie go wozić, właśnie dlatego taka forma wsparcia bywa bardzo pomocna. Skuter może mieć też problemy z akumulatorem. W przypadku jego całkowitego rozładowania, warto wiedzieć, że możliwe jest również wezwanie pomocy w ramach ubezpieczenia assistance. Wynika z tego, że zakres oferowanej ochrony jest dość szeroki i warto rozważyć wykupienie takiej polisy. To konkretna pomoc w nagłych wypadkach, bez lęku i obaw, ile to może kosztować. Dzięki temu każda podróż skuterem będzie przebiegać spokojnie, bo nawet w razie zdarzenia, jest po prostu zabezpieczone wsparcie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty