Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie Assistance motocykla w Polsce i Europie

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie Assistance motocykla w Polsce i Europie

Ubezpieczenie Assistance motocykla jeszcze do niedawna było zaledwie marzeniem motocyklistów. Z roku na rok rośnie jednak świadomość ubezpieczycieli, że przygotowanie wyspecjalizowanej oferty dla tej właśnie grupy uczestników ruchu drogowego, może się okazać nie tylko przydatne i praktyczne, ale również opłacalne. W związku z tym, pojawiają się coraz liczniejsze propozycje i coraz liczniejsze oferty, w ramach których motocykliści mogą otrzymać wsparcie w takim wymiarze, w jakim jest ono im rzeczywiście potrzebne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie Assistance dla motocyklistów

Osoby poruszające się motocyklami zarówno w kraju jak i za granicą potrzebują czasami wsparcia i pomocy w czasie swojej podróży. Przebita opona nie jest tak małym problemem, jak w przypadku samochodu. W samochodzie zwykle wożone jest bowiem koło zapasowe, którego zmiatana rozwiązuje problem. Gdzie takie koło umieścić w przypadku motocykla? Oczywiście, nie da się tego zrobić. Między innymi dlatego motocyklistom tak bardzo zależało na uzyskaniu specjalnego i dedykowanego rozwiązania. Obecnie, dzięki bardzo bogatej ofercie firmy Mondial Assistance, towarzystwa ubezpieczeniowego, które specjalizuje się właśnie w różnorodnych produktach typu assistance, takie rozwiązanie jest dostępne. Mało tego, motocykliści mają do wyboru różnorodne warianty polisy, co powoduje, że każdy może wybrać taki zakres ochrony, jaki go interesuje. Mało tego, opracowanie dedykowanego produktu sprawiło, że nie jest on bardzo kosztowny, a satysfakcjonujące ubezpieczenie można już mieć za 100 złotych rocznie.

Zakres ochrony Assistance

Ubezpieczenie assistance dla motocykla to pomoc i wsparcie w razie wypadku lub gdy pojawi się jakaś awaria. Pomoc można uzyskać, gdy dojdzie do rozładowania się akumulatora lub wspomnianego przebicia opony w czasie jazdy. Ubezpieczyciel dopuścił również taką sytuację, jak brak prawa jazdy. Oferowane assistance działa również w takim momencie. W ramach ochrony oferowana jest pomoc motocykliście na miejscu zdarzenia, jeżeli oczywiście jest to możliwe. W przypadku przedziurawienia opony czy braku paliwa nie powinno być z tym większego problemu. Komplikacje mogą się pojawić przy bardziej złożonych usterkach. Wówczas jednak, w ramach wykupionej ochrony, towarzystwo zobowiązuje się przetransportować motocykl do najbliższego warsztatu. W ofercie przygotowanej dla większych motocykli, gdy dojdzie do awarii, firma oferuje również pokrycie kosztów pobytu w najbliższym hotelu lub udostępnienie auta zastępczego, które pozwoli dotrzeć na miejsce lub wrócić do domu. Motocykliści wyjeżdżają również za granicę. Dla takich podróżnych firma przygotowała ofertę w ramach której można skorzystać z holowania motocykla aż do 250 km, ponad to, w razie zdarzenia firma pokryje koszty leczenia za granicą. To bardzo dobra oferta, a przede wszystkim bardzo praktyczna. Dodatkowo, ubezpieczeni mogą wykupić dla siebie NNW dla podróżujących, co będzie stanowiło dla nich dodatkową ochronę na czas podróży. Ubezpieczenie assistance dla motocyklistów to rozwiązanie, na które długo czekali, ale jest przynajmniej dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań. A to jest najważniejsze.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty