Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Przewodnik Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie OC AC TAXI

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie OC AC TAXI

Ubezpieczenie komunikacyjne to obowiązek każdego posiadacza samochodu. Jednakże, co bardzo ważne, każde towarzystwo ubezpieczeniowe, pyta o przeznaczenie ubezpieczanego pojazdu. Jeżeli w czasie rozmowy o polisie okazuje się, że samochód jest wykorzystywany jako taksówka, w niektórych firmach jego ubezpieczenie przestaje być możliwe, a w innych składka znacznie wzrasta. Jest to zrozumiałe działanie ze strony firm ubezpieczeniowych. Taksówka jest pojazdem, który jest szczególnie eksploatowany na drodze, ma znacznie większy przebieg niż auto o podobnym okresie produkcji oraz statystycznie częściej jest narażone na wypadki z racji tego, że więcej czasu spędza w drodze. Czy zatem możliwe jest korzystne ubezpieczenie taksówki?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

Oczywiście to, że auto pracujące jako taksówka musi zostać ubezpieczone, to nie pozostaje bez dyskusji. Da się to zrobić nawet na dość korzystnych warunkach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wymaga to znacznie więcej zabiegów, prac i poszukiwań. Jednak raz znaleziona firma, która uczciwie ubezpieczy może już pozostać stale wykorzystywaną i takie poszukiwania będzie trzeba przeprowadzić tylko raz. Oczywiście, podstawowym elementem ubezpieczenia powinno być OC posiadacza pojazdu. To jest bezdyskusyjne i konieczne. Bez tego w zasadzie nie wolno poruszać się po drogach, więc jest to konieczność. Poza tym, że przepisy obligują do wykupienia takiego ubezpieczenia, to niesie ono ze sobą liczne korzyści dla osoby, która je ma.

Ubezpieczenie AC taksówki

Ubezpieczenie AC dla taksówki również powinno być koniecznością. Jest na pewno bardzo praktycznym i korzystnym rozwiązaniem. Ubezpieczenie AC pozwala dokonywać różnorodnych napraw samochodu, napraw które wynikają ze stłuczki spowodowanej przez właściciela pojazdu. To praktyczne rozwiązanie, które zdejmuje z właściciela pojazdu obowiązek samodzielnego pokrywania kosztów. Każde zdarzenie wpływa oczywiście na wysokość kolejnej składki, jednak zwykle wzrost składki nie jest tak odczuwalny, jak koszt naprawy.

Przeczytaj więcej: Ubezpieczenia AC - najczęściej zadawane pytania

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW to bardzo ważny składnik polisy dla taksówki. Kierowca taksówki spędza w samochodzie znacznie więcej czasu niż przeciętny kierowca. To powoduje, że jest znacznie bardziej narażony na wypadek. W związku z tym ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla niego jest niezwykle istotne. W razie zdarzenia pozwoli mu sfinansować leczenie i pokryć koszty ewentualnej rehabilitacji.

Koszt ubezpieczenia

Na koszt ubezpieczenia dla taksówki wpływ ma wiele różnorodnych czynników. Przede wszystkim, towarzystwo uwzględnia te podstawowe parametry, jak rok produkcji czy przebieg pojazdu. Składkę podnosi jego przeznaczenie, o czym mowa była już wcześniej. Co jest tutaj wyjątkowe to fakt, że historia ubezpieczeniowa ma wyjątkowo duży wpływ na wysokość składki. W zwykłych samochodach również jest brana pod uwagę i wpływa na przyznanie lub odebranie zniżek. Jednak w przypadku taksówki ma znaczenie jeszcze większe, ponieważ można na tej podstawie znacznie skuteczniej prognozować wypadkowość w nadchodzącym okresie ubezpieczenia. Nie bez wpływu pozostaje również miejsce, w którym taksówka będzie wykonywać swoje obowiązki . Otóż, samochody pracujące w małych ośrodkach miejskich można ubezpieczyć nieco taniej, niż taksówki wykonujące swoją pracę w dużych miastach. Jest to związane z większym zagęszczeniem ruchu w dużych miastach i większym prawdopodobieństwem kolizji. Towarzystwo ubezpieczeniowe musi sobie to rosnące prawdopodobieństwo rekompensować wyższą składką ubezpieczeniową. Ubezpieczenie taksówki jest niezwykle istotne. Wymaga starannego dobrania oferty, która obejmie ochroną pojazd przeznaczony do odpłatnego przewożenia osób. Jednakże, trzeba też pamiętać by wybrać ubezpieczenie maksymalnie korzystne. Jego zadaniem jest bowiem służyć kierowcy, a nie dodatkowo go obciążać.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty